تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت

تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تاثیر مثبت طرح كاهش بر آلودگی هوای پایتخت اظهار داشت: اجرای این طرح سبب گشته است كه غلظت آلاینده گازی منوكسیدكربن در تهران كاهش پیدا كند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، چندی پیش سردار سید كمال هادیانفر - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا - اظهار كرده بود كه طرح ترافیك جدید (طرح كاهش) تاثیری بر كاهش آلودگی هوا و ترافیك نداشته است و بنابراین از شهرداری تهران در خواست كردیم كه این طرح را متوقف نماید.

در این باره حسین شهیدزاده - مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران - در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این پرسش كه آیا بررسی و مطالعاتی درباره تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوای شهر تهران انجام شده است یا خیر، اظهاركرد: بررسی تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوا نیازمند دوره زمانی طولانی مدت است اما شركت كنترل كیفیت هوای تهران طی تابستان امسال تاثیر این طرح بر آلودگی هوای پایتخت را بررسی كرد.

وی افزود: به صورت كلی دو دسته آلاینده گازی و ذرات معلق داریم. آلاینده های گازی شامل ناكس، ازن، كربن منوكسید و كربن دی اكسید و ذرات معلق هم به دو دسته ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون و ذرات معلق كمتر از ۱۰ میكرون تقسیم بندی می شوند. بر مبنای بررسی های انجام شده سهم ذرات معلق از حمل و نقل حدود ۶۰ درصد و سهم آلاینده های گازی از حمل و نقل بیشتر از ۸۰ درصد است و بنابراین جهت بررسی تاثیر طرح كاهش بر آلودگی هوا، آلاینده گازی منوكسید كربن - كه قسمت زیادی از آن هنگام حمل و نقل تولید می شود - را اندازه گیری كردیم.

به گفته شهیدزاده میزان منوكسیدكربن در هوای پایتخت طی تابستان امسال نسبت به پیش از اجرای طرح ترافیك جدید كاهش پیدا كرده است.

مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران در ادامه خاطرنشان كرد: اگر همكاران پلیس بر مبنای آلودگی هوا طی روزهای ابتدایی مهر در خصوص بی تاثیر بودن اجرای طرح كاهش بر آلودگی هوای تهران اظهار نظر كرده اند باید به این نكته هم توجه كرد كه طی ۳۱ شهریورماه باد شدیدی در تهران وزید و به دنبال آن گرد و خاك زیادی از خارج از شهر وارد تهران شد. وزش این باد همزمان با روزهای ابتدایی مهر سبب شد كه كیفیت هوا در پایتخت كاهش پیدا كند.

شهیدزاده در انتها با اشاره به اینكه درخواست می كنم روزهایی ابتدایی مهر امسال را با روزهای ابتدایی مهر سال قبل - كه كیفیت هوا بسیار مطلوب بود - مقایسه نكنیم، تصریح كرد: در مقایسه كیفیت هوا باید به عوامل دیگری همچون شرایط آب و هوایی هم دقت كنیم.
1398/07/11
11:59:42
5.0 / 5
1973
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , تولید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است