شكست مقامات رم برای غلبه بر بحران پسماندها و دفع جانوران موذی

شكست مقامات رم برای غلبه بر بحران پسماندها و دفع جانوران موذی

حیوان خانگی بگیر: همزمان با تلاش مقامات ایتالیا برای غلبه بر بحران پسماندها در پایتخت این كشور، تقاضا برای خدمات كنترل آفات در ساختمان های آپارتمانی در رم در ماه های اخیر به شدت افزایش یافته است.



به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، موش ها، سوسك ها و سایر حشرات در مناطقی كه اغلب خارج از مركز شهر رم واقع شده و پسماندها قبل از جمع آوری برای روزها در خیابان ها انباشته می شوند، به ساختمان های آپارتمانی نفوذ كرده اند.

رم مدت هاست كه به سبب ناكارآمدی در جمع آوری زباله ها و نبود كارخانه های فرآوری پسماند با مشكلات مدیریت پسماند روبرو است. از همین رو با وجود تلاش مقامات برای غلبه بر بحران پسماندها تقاضا برای خدمات كنترل آفات در ساختمان های آپارتمانی در رم در ماه های اخیر رونق زیادی گرفته است.

انجمن ملی سرپرستان آپارتمان های ایتالیا اعلام نموده بین ماه های میلادی مه و سپتامبر ۱۲ هزار درخواست برای دفع موش ها دریافت كرده كه از میانگین ۴۰۰۰ موردی كه بطور معمول در طول تابستان دریافت می كرده بسیار بیشتر است.

به گفته رئیس این انجمن ۶۰ درصد از آپارتمان ها درخواست مداخله برای دفع جانوران موذی داشته اند كه سه برابر میزان معمول بشمار می رود.

تقاضا برای دریافت خدمات كنترل آفات در ماه های ژوئن و ژوئیه به اوج خود رسید. در آن زمان وخامت بحران زباله به حدی شده بود كه بر اثر افزایش دما پزشكان هشدارهای جدی برای سلامت همگانی در رم صادر كردند.



در ماه آگوست به سبب خروج خیلی از ساكنان رم از شهر این معضل تا حدی فروكش كرده بود اما در ماه جاری با عنایت به تجمع غیرمترقبه پسماندها در مركز و حومه شهر و منقضی شدن قرارداد سه ماهه كارخانه های دفع پسماند در منطقه "لاتزیو" كه وظیفه دفع زباله های رم را بر عهده دارند، این معضل به اوج رسیده است.

ویرجینیا راجی - شهردار رم - اغلب به سبب خدمات عمومی ضعیف این شهر همچون جمع آوری پسماند، حمل و نقل عمومی یا خیابان هایی سراسر پر از چاله و ناهمواری مورد انتقاد قرار می گیرد.

طبق اذعان راجی در اواسط ماه سپتامبر رم شاهد ریزش "غیرقابل قبول" در خدمات جمع آوری پسماندها بود و مقصر آن كارخانه های دفع پسماند در منطقه "لاتزیو" هستند كه به سبب كمبود فضای كافی قراردادهای خودرا برای دفع زباله های رم تمدید نمی كنند.

رم تنها یك كارخانه فرآوری پسماند دارد كه ماه گذشته به سبب بارگذاری بیش از اندازه پسماندها با مشكل روبه رو شده است. در ژانویه شهردار رم تمام اعضای هیئت مدیره شركت جمع آوری پسماند این شهر را كه مدت هاست ناكارآمدی و فساد در آن رواج یافته، عزل كرد.



به نوشته روزنامه گاردین، معضل مدیریت پسماند در رم بطور فزاینده ای در رسانه های اجتماعی جهان بازتاب داشته است، بطوریكه ساكنان این شهر تصاویری از سطل های سرریز شده و در بعضی موارد گرازهای وحشی را كه در كنار دیگر جانوران موذی به زیر و رو كردن زباله ها مشغول اند، در این فضا به اشتراك می گذارند.





منبع:

1398/07/12
20:37:23
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است