انتقاد نماینده درگز از وعده های انتخاباتی مضر برای محیط زیست

انتقاد نماینده درگز از وعده های انتخاباتی مضر برای محیط زیست

به گزارش حیوان خانگی بگیر یك عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس اظهار داشت: اینكه نماینده وعده انتخاباتی بدهد یا صرفا به مشكلات حوزه انتخابیه تاكید كند با كاركرد قوه مقننه در تضاد است. نماینده نباید هر حرفی كه دلش خواست بزند.


عبدالله حاتمیان در گفت و گو با ایسنا در مورد وعده های انتخاباتی كه به محیط زیست آزار می زنند، اظهار داشت: به نظر من نماینده هایی كه وعده های انتخاباتی می دهند اشتباه می كنند. نماینده باید برنامه و یك مسیر مشخص كاری از خود عرضه نماید. اینكه نماینده وعده انتخاباتی بدهد یا صرفا به مشكلات حوزه انتخابیه تاكید كند به صورتی با كاركرد قوه مقننه در تضاد است.
این عضو كمیسیون كشاورزی اضافه كرد: ما یك دموكراسی و مردم سالاری برای خود تعریف كردیم كه انحرافات متعدی پیدا كرده است. این انحرافات در بعضی موارد موجب تقویت و در بعضی مواقع دیگر موجب تضعیف دولت شده است. ما باید وظیفه و جایگاه خودرا مشخص نماییم. ما یا بازیكن آزاد دولتیم و در مقام نماینده پیگیر آب و برق و گاز شهرستان هایمان می شویم یا بعنوان نماینده به امر قانون نویسی و نظارت در سطح كلان می پردازیم.
نماینده مردم درگز در مجلس با اشاره به اینكه «ما راه خودرا گم كرده ایم» اظهار داشت: من نماینده هنوز نمی دانم كه وظیفه اصلی نماینده مجلس در ایران چیست؟ ما بخش نظارت را ضعیف كردیم. تضعیف نظارت در این اتفاق نمود پیدا می كند كه انتقاد نماینده مجلس از یك دستگاه و نهادها مثل دیوان محاسبات با انتقاد یك شاكی خصوصی از آن تفاوتی نمی نماید. اختیارات نظارتی نماینده ها تعریف نشده است. مثلا دادستان ها می توانند با اختیاراتشان خیلی از كنش ها را وتو كند اما من نماینده توانایی متوقف كردن كدام پروژه را دارم؟
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا خشك شدن دریاچه ارومیه به نمایندگان آن منطقه ارتباطی داشته است؟ اظهار داشت: حوزه دریاچه ارومیه مثال درستی برای وعده هایی انتخاباتی است كه به محیط زیست آزار می زنند. تمامی مشكلات دریاچه ارومیه ناشی از ایجاد همان ۶۰ – ۷۰ سد است. این سدها هم بدون شك با دخالت نمایندگان راه اندازی شده است. سوژه انتقال آب بین حوزه ای هم مثال مناسبی برای وعده هایی است كه در اغلب موارد منجر به تخریب محیط زیست می شود. من نمی گویم كارشناسان دولتی ما هم بسیار دقیق كار می كنند. اتفاقا بیشتر از ۹۰ درصد توسعه نیافتگی ما زیر پای كارشناسان است. نمایندگان اما در اولویت های دولت دخالت می كنند؛ برای اینكه صرفا می خواهد كنش هایی در حوزه انتخابیه انجام دهد.
حاتمیان درانتها ضمن تاكید بر لزوم بازنگری وظایف قوه مقننه اظهار داشت: شاید بیشتر از ۹۰ درصد نمایندگان آرمانی انسان های خوبی هستند و آرمانی برای كشورشان دارند و دغدغه و وظیفه معیشت مردم خودرا دارد. با این وجود باید در انتخابات و وظایف نمایندگی بازنگری دقیقی انجام داد. نماینده نباید هر حرفی كه دلش خواست بزند. نماینده ای كه صرفا از روی تمایلات می گوید كه می خواهم آب فلان دریا یا دریاچه را به حوزه انتخابیه ام انتقال دهم، به درد مجلس شورای اسلامی نمی خورد.
منبع:

1398/07/17
14:20:44
5.0 / 5
2087
تگهای خبر: آب , كشاورزی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است