رئیس سازمان محیط زیست:

بیشتر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند

بیشتر مرجان های خلیج فارس حالت سفیدی به خود گرفته اند

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان كرد: طبق تفاهم صورت گرفته در مسیر توسعه شمال استان بوشهر، محیط زیست قربانی توسعه نشود و توسعه بدون لطمه به محیط زیست صورت بگیرد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری پنجشنبه شب در بدو ورود به استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگاران درباره هدف خود از این سفر عنوان كرد: جهت بررسی وضعیت شمال استان و راه اندازی منطقه ویژه به بوشهر آمده ام تا بلایی مثل عسلویه بر سر منابع طبیعی و محیط زیست استان بوشهر نیاید.
وی اضافه كرد: این مصوبه حدودا نهایی شده است اما طبق تفاهم صورت گرفته در راه توسعه شمال استان بوشهر، محیط زیست نباید قربانی توسعه شود و توسعه بدون لطمه به محیط زیست صورت بگیرد.
كلانتری با اشاره به تاثیر آلودگی های نفتی در خلیج فارس اظهار نمود: متاسفانه با عنایت به بیشترین تراكم كشتی های نفتی در خلیج فارس و بیشترین چاه های نفت و گاز و تخلیه نفتكش ها و بارگیری آنها و همین طور هوای گرم خود منطقه و وضعیت گرمایش در دو سال اخیر محیط زیست دریا شدیدا به هم ریخته است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: در خلیج فارس حدودا بیشتر مرجان ها حالت سفیدی به خود گرفته اند، لازم است كه كشورهای پیرامون خلیج فارس با هم به این مسئله توجه داشته باشند، اما مسائل سیاسی و اختلافات سبب شده كه محیط زیست خلیج فارس قربانی شود.
وی اشاره كرد: یك كنوانسیون بین المللی در خلیج فارس به مركزیت كویت تشكیل شده ولی به سبب اختلافات سیاسی فعلی بین كشورهای حوزه خلیج فارس فعلا فعال نیست و بستگی به این دارد كه هر كشوری چقدر بتواند محیط زیست خود و محیط دریا را حفظ كند.
عیسی كلانتری تصریح كرد: ایران بیشتر از كشورهای دیگر به محیط زیست دریا و خلیج فارس توجه دارد، امیدوارم كشورهای دیگر حاشیه خلیج فارس هم ضوابط محیط زیستی را رعایت نمایند.
منبع:

1398/08/03
14:27:34
5.0 / 5
2079
تگهای خبر: حفاظ , سفر , محیط زیست , مرجان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است