بیشتر از ۲۷۰ هزار آواره در سیلاب های سومالی

بیشتر از ۲۷۰ هزار آواره در سیلاب های سومالی

حیوان خانگی بگیر: سازمان ملل متحد از جان باختن دست كم 10 نفر و آوارگی بیشتر از 270 هزار نفر دیگر و هم چنین تخریب زیرساخت ها و وضعیت معیشتی مردم به دنبال وقوع سیلاب های اخیر در سومالی آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بارندگی های شدید اخیر در شرق آفریقا منجر به وقوع سیلاب های شدید و آوارگی خیلی از مردم منطقه شده است.
با عنایت به وقوع پدیده "ال نینو" و جریان یافتن هوای گرم مرطوب در غرب این منطقه، احتمال بارندگی های بیشتر در كشورهای شرقی آفریقا داده می شود.
به دنبال وقوع این سیلاب ها در سومالی، رودخانه ای در شهر "بلد وین" واقع در مركز این كشور طغیان كرده و در اثر آن، واژگونی یك قایق منجر به كشته شدن دست كم ۱۰ نفر شده است.
انتظار می رود وقوع طوفانی گرمسیری هفته آینده این سیلاب ها را تشدید كند. با عنایت به پیش بینی تداوم بارندگی ها تا آخر سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، سازمان های بشردوستانه نسبت به شیوع بیماری های ناشی از آب و آوارگی های جمعی آگهی داده اند.
بنا بر گزارش رویترز، كمیته بین المللی نجات در اطلاعیه ای اعلام داشته كه انتظار می رود باران های بیشتر از حد معمول تا ماه های نوامبر و دسامبر ادامه یابد و منجر به تشدید سیلاب ها و آماده شدن شرایط برای شیوع انواع بیماری ها شود. بگفته این كمیته، بهبودی از این شرایط آب و هوایی ممكنست تا سال ها به طول بینجامد.
منبع:

1398/08/11
20:52:12
5.0 / 5
2053
تگهای خبر: آب , بارندگی , بیماری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است