مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا؛

یك پنجم زوجین كشور نابارور هستند

یك پنجم زوجین كشور نابارور هستند

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا، اظهار داشت: هم اكنون از هر پنج زوج در كشور، یك زوج با مشكل ناباروری درگیر است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، علی صادقی تبار، روز دوشنبه در نشست «نقد و بررسی لطمه شناسی تابوانگاری ناباروی» كه در مركز درمان ناباروری ابن سینا برگزار شد، اضافه كرد: با عنایت به زندگی صنعتی و شهرنشینی و همین طور محدودیت های اقتصادی، شاهد افزایش سن ازدواج و كاهش تمایل زوجین به فرزندآوری هستیم.
وی با اشاره به اینكه به سبب كاهش جمعیت كشور، باید با این عوامل و زمینه ها مقابله نماییم، افزود: هم اكنون از هر پنج زوج، یك زوج درگیر ناباروری هستند و مسئله حائز اهمیت در این زمینه، توجه به جمعیت كشور و سلامت روان افراد درگیر با ناباروری است.
صادقی تبار اشاره كرد: در ناباروری باید نگاه افراد و خانواده ها را تغییر دهیم چونكه این مساله به معنای ناتوانی جنسی نیست و در توسعه یك جامعه، جوان بودن رده سنی بسیار اهمیت دارد.
مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا درباره داروهای درمان ناباروری نیز توضیح داد: داروهای موجود در كشور، همان داروهای استانداردی است كه در دیگر كشورها موجود است. داروهای تولید داخل نیز در كنار داروهای خارجی وجود دارد و خوشبختانه سازمان بیمه خیلی از این داروها را تحت پوشش خود قرار داده است.
وی درباره توریسم درمانی در حوزه ناباروری اضافه كرد: در ایران مجموعاً هزینه درمان ناباروری حدود هزار دلار است و به سبب سطح درمانی بالا و از طرف دیگر، پایین بودن هزینه های درمانی، شاهد بازگشت خیلی از بیماران خارجی برای درمان به كشور هستیم.
صادقی تبار درباب ضرورت عدم استفاده از درمان های سنتی در ناباروری نیز گفت: استفاده از این نوع درمان ها، منجر به از دست دادن فرصت طلایی باروری برای زوجین می شود چونكه والدین چندین سال زمان خودرا صرف درمان های غیرحرفه ای كرده یا به مراكز درمانی فردی بازگشت می كنند درحالی كه درمان های سنتی گاه ممكنست به قدرت باروری زوجین نیز لطمه بزند و به هیچ عنوان سفارش نمی گردد.
مدیر مركز درمان ناباروری ابن سینا درانتها تاكید كرد: درمان ناباروری فرآیندی زمانبر است اما نیازمند پشتكار و صبر زوجین است؛ در نهایت می تواند نتیجه بخش باشد.


منبع:

1398/08/13
18:16:15
5.0 / 5
1960
تگهای خبر: استاندارد , تولید , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است