رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی؛

سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود

سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی، اظهار داشت: سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود و ما باید برای رسیدن به سطح مطلوب سلامت، دو عنصر سن و جنس را لحاظ نماییم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، علی دل پیشه، در پنجمین نشست كارگاهی برنامه ریزی استراتژیك سلامت مردان، اضافه كرد: دو عنصر اصلی و كلیدی در گسترش بیماری ها، فاكتور سن و جنس است كه قابل قیاس با شغل، تحصیلات، عوامل اجتماعی، بعد خانوار و سایر فاكتورها نیستند.
وی افزود: سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود و ما باید برای رسیدن به سطح مطلوب سلامت، دو عنصر سن و جنس را لحاظ نماییم.
دل پیشه با اشاره به اینكه باید بتوان شرایط را بگونه ای پایدار ساخت كه امید به زندگی در مردان افزایش یابد، اضافه كرد: برای تهیه این سند و رسیدن به نقطه مطلوب، ابتدا باید بررسی وضع موجود صورت می گرفت كه توسط مركز بیماری های غیرواگیر انجام شده و هم اكنون پیش نویسی برای سند تهیه شده كه در این جلسات نظرات و پیشنهادهای سازمان ها و ارگان های دخیل در سلامت مردان در آن لحاظ خواهد شد و در نهایت تبدیل به متنی برای ارائه در نشست شورایعالی سلامت و امنیت غذایی می شود.
وی افزود: این سند در شورایعالی سلامت و امنیت غذایی هم با حضور رئیس جمهور و دیگر وزرای عضو به تصویب خواهد رسید و ضمانت اجرایی خواهد یافت.

رئیس دبیرخانه شورایعالی سلامت و امنیت غذایی، اظهار داشت: خوشبختانه همزمان با تدوین این سند، تدوین سند سلامت زنان هم به پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشكی با سرعت یكسانی در جریان است و ان شاءالله پس از طرح و تصویب سند در شورایعالی سلامت و امنیت غذایی، وارد مرحله اجرایی خواهیم شد و امید داریم با تدوین سند سلامت مردان، قدمی در جهت سلامت مردان كشور برداشته باشیم.

1398/08/14
10:04:13
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است