مطالعات نشان می دهد؛

افراد سیگاری پیرتر از سن واقعی به نظر می رسند

افراد سیگاری پیرتر از سن واقعی به نظر می رسند

به گزارش حیوان خانگی بگیر مطالعه جدید نشان داده است یكی دیگر از تاثیرات منفی سیگاركشیدن این است كه فرد سیگاری پیرتر از سنش به نظر می آید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، «لوئیز میلارد»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بریستول انگلستان، در اینباره می گوید: «برخی افراد دارای یك یا دو نسخه از یك گونه ژنتیكی هستند كه با استعمال بیش از حد دخانیات مرتبط می باشد.»
محققان به منظور شناسایی تاثیرات سیگاركشیدن زیاد، توانستند تاثیرات گونه ژنتیكی را از راه استعمال دخانیات از سایر تاثیرات احتمالی در رابطه با داشتن این گونه ژنتیكی كه با مصرف دخانیات مرتبط نبود، تفكیك نمایند.
در این مطالعه، محققان افراد را به دو گروه تقسیم كردند. گروه اول افرادی بودند كه هیچ وقت سیگار نكشیده بودند و گروه دوم افرادی بودند كه یا قبلا سیگاری بودند یا الان سیگار می كشیدند.
بارزترین تاثیرات ناشی از سیگاركشیدن شامل عملكرد وخیم ریه ها و ریسك بالاتر مبتلا شدن به بیماری مزمن انسداد ریوی و سرطان پوست بود.
میلارد در ادامه می افزاید: «علاوه بر شناسایی چندین تاثیر منفی بر سلامت ریه ها، ما به تأثیر سیگار كشیدن بر پیرشدن صورت هم پی بردیم.»
محققان در ادامه مقرر است به بررسی تاثیرات مصرف الكل بر پیری صورت بپردازند.

1398/08/14
23:01:33
5.0 / 5
1895
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است