تحقیق جدید نشان می دهد؛

ورزش به جلوگیری از افسردگی كمك می نماید

ورزش به جلوگیری از افسردگی كمك می نماید

حیوان خانگی بگیر: تحقیق جدید نشان داده است ورزش به جلوگیری از افسردگی، حتی در افراد دارای فاكتور ژنتیكی، كمك می نماید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، در این مطالعه، محققان داده های حدود ۸ هزار فرد را بررسی كردند و دریافتند افراد دارای پیش زمینه ژنتیكی بیشتر با احتمال مبتلا شدن به افسردگی در طول دو سال بعد مواجه بودند.
اما این مساله در مورد افراد پرتحرك تر، حتی با داشتن فاكتور پرخطر ارثی، به مراتب كمتر بود. پژوهشگران دریافتند میزان بالاتر فعالیت فیزیكی به حفاظت از افراد در مقابل مبتلا شدن به افسردگی، حتی با داشتن بالاترین ریسك ژنتیكی، كمك می نماید.
یافته ها نشان داد هم ورزش های در حد شدید نظیر ایروبیك و كار با دستگاه و هم ورزش های با شدت كمتر نظیر یوگا و ورزش های كششی، با كاهش ریسك مبتلا شدن به افسردگی مرتبط هستند.
مطالعات محققان دانشگاه هاروارد آمریكا نشان داده است ۴ ساعت ورزش در هفته ریسك مبتلا شدن به افسردگی را تا ۱۷ درصد می كاهد.
«كارمل چویی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «به طورمیانگین افزودن حدود ۳۵ دقیقه فعالیت فیزیكی در روز به كاهش ریسك افسردگی و حفاظت در مقابل دوره های بعدی افسردگی در فرد كمك می نماید.»
افسردگی از علل اصلی ناتوانی و ازكارافتادگی در سراسر جهان است.

1398/08/17
17:00:50
5.0 / 5
1922
تگهای خبر: حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است