دستگیری پنج نفر شكارچی غیرمجاز در فیروزكوه

دستگیری پنج نفر شكارچی غیرمجاز در فیروزكوه

حیوان خانگی بگیر: سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه از دستگیری پنج شكارچی غیرمجاز و كشف و ضبط پنج اسلحه شكاری مجاز و غیرمجاز از شروع آبان ماه امسال در این شهرستان آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا فرشاد فیروزنیا با بیان این خبر اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه مستقر در پاسگاه محیط بانی پشتكوه، حین گشت و كنترل منطقه حفاظت شده كاوه ده به یكی از اهالی روستای كاوه ده كه به قصد كوچ كشی به روستا آمده بود، مشكوك شدند.

وی با اشاره به اینكه ماموران به صورت شبانه روزی این فرد را تحت كنترل داشتند، اظهاركرد: ماموران حین تعقیب خودروی مظنون، متوجه مخفی كردن لاشه شكار توسط متخلف در راه جاده كاوه ده به پیرده و بلافاصله وارد عمل شدند و مبادرت به توقیف خودروی متخلف كردند.

فیروزنیا با اشاره به اینكه بعد از بازرسی خودروی توقیف شده سر یك راس قوچ وحشی كشف شد، اظهاركرد بعد از بازجویی اولیه، متهم اقرار به شكار و اعلام محل لاشه شكار كرد. بعد از تكمیل تحقیقات یك قبضه اسلحه كمرشكن دولول غیرمجاز از شكارچی كشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینكه متخلف ضمن پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال برای ضرر و زیان وارده به محیط زیست و تكمیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان عرضه شد، اشاره كرد: در بازرسی از منزل یك شكارچی غیرمجاز با حكم قضایی در منطقه حفاظت شده كاوه ده، مقداری گوشت شكار یك راس قوچ وحشی و یك قبضه اسلحه كمرشكن از متخلف كشف و ضبط شد و متهم بعد از تشكیل پرونده به مراجع قضایی ارائه شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه در ادامه به دستگیری یك نفر شكارچی غیرمجاز پیش از مبادرت به شكار با هوشیاری محیط بانان منطقه سایه ده در كاوه ده اشاره نمود و اظهار داشت: از متهم یك قبضه سلاح ساچمه زنی دولول و ۵ تیر فشنگ مربوطه كشف و ضبط شد.

فیروزنیا با اشاره به اینكه درانتها هفته گذشته نیز ماموران حین گشت و كنترل مناطق حوزه استحفاظی، در منطقه شن دره موفق به دستگیری یك نفر شكارچی غیرمجاز شدند، اشاره كرد: از متهم یك قبضه سلاح كمرشكن دولول و تعداد ۱۰ تیر فشنگ مربوطه و یك قطعه مرغابی كشف و ضبط شد.

وی در ادامه اظهار داشت: متهم ضمن پرداخت مبلغ ۴ میلیون ریال برای ضرر و زیان واره به محیط زیست و بعد از تشكیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان ارائه شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزكوه با اشاره به اینكه روز گذشته نیز ماموران حین گشت و كنترل منطقه تنگه واشی موفق به دستگیری یك شكارچی غیرمجاز شدند، اظهاركرد: از این شكارچی غیرمجاز لاشه یك راس كل وحشی به همراه یك قبضه اسلحه برنو مجاز و یك عدد دوربین چشمی كشف و ضبط شد و متهم بعد از پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال خسارت ناشی از شكار یك راس كل وحشی و تشكیل پرونده به مراجع قضایی ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فیروزنیا درانتها با اشاره به اینكه با گشت، پایش و كنترل مستمر محیط بانان، زیستگاه های حیات وحش شهرستان برای شكارچیان ناامن است و در صورت مشاهده تخلف شكار و صید ضمن كشف و ضبط شكار و ادوات آن، برابر قانون با متخلفان برخورد می شود، اشاره كرد: شهروندان فیروزكوهی در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مانند شكار و صید پرندگان و حیوانات وحشی، سوژه را با شماره تلفن های ۷۶۴۴۳۵۵۹ و ۷۶۴۴۲۱۲۵ به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.

منبع:

1398/08/18
17:48:04
5.0 / 5
2140
تگهای خبر: آب , پرندگان , حفاظ , محیط بان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است