بهبود كیفیت هوای تهران از امشب

بهبود كیفیت هوای تهران از امشب

حیوان خانگی بگیر: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، وزش باد و بارش باران و برف در تهران طی امروز و فردا (24 و 25 آبان) بهبود كیفیت هوا در بیشتر مناطق را به دنبال دارد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۲۴ آبان) همراه با كاهش حجم ترافیك در روز تعطیل، كاهش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست اما به سبب انباشت آلاینده ها، در پاره ای از مناطق شرایط نامطلوب كیفیت هوا برقرارخواهد بود.

به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ابر طی روز شرایط برای پراكندگی آلاینده‎ها فراهم و بهبود كیفیت هوا در تهران پیش بینی می شود؛ گرچه وزش باد در بعضی مناطق مستعد گسیل موقتی گرد و خاك را به دنبال دارد.

در اواخر وقت امروز باوجود افزایش حجم ترافیك شرایط مساعد جوی سبب كاهش قابل توجه غلظت آلاینده ها نسبت به شب گذشته می شود و به دنبال آن در بیشتر مناطق، كیفیت هوا در وضعیت سالم قرار می گیرد.

آغاز تردد خودرو ها طی فردا (۲۵ آبان) سبب افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد می شود. هرچند با رشد ناپایداری روزانه و وزش باد در بعضی ساعات، شرایط برای بهبود نسبی كیفیت هوا فراهم خواهد شد.

به تدریج با افزایش ابرناكی و بارش باران و گاهی برف در ساعات بعد ازظهر همراه با كاهش قابل توجه دما، از غلظت آلاینده ها كم می شود اما همزمان با ساعات اوج ترافیك شبانه و كاهش سرعت باد، در مناطق پرتردد بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده خواهد می شود ولی با توجه به این كیفیت هوا در شامگاه فردا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۱۳۹ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با شاخص میانگین ۱۱۱ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1398/08/25
01:31:51
5.0 / 5
1992
تگهای خبر: آب , بارش , كیفیت , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است