ورود سامانه بارشی به كشور

ورود سامانه بارشی به كشور

حیوان خانگی بگیر: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی به كشور از اواخر امروز (7 آذرماه) و طی روز دوشنبه (11 آذرماه) از كاهش پنج تا هفت درجه ای دمای هوا در بعضی مناطق آگاهی داد.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی امروز (۷ آذرماه) برای مناطقی از شمال غرب و غرب بارش باران در بعضی ساعات همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و برای ارتفاعات و دامنه های البرز مركزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران رگبار باران و در ارتفاعات بارش برف و در بعضی مناطق جنوب غرب كشور رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از اواخر وقت امروز (۷ آذرماه) به تدریج از شدت آلودگی هوا در تهران، كرج، اراك، قم و اصفهان كم می شود، اشاره كرد: فردا (۸ آذرماه) در بعضی مناطق شمال غرب و غرب بارش باران و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در جنوب و جزایر شمال خلیج فارس بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.
ضیاییان افزود: طی روزهای شنبه و یكشنبه (۹ و ۱۰ آذرماه) در بیشتر نقاط كشور جوی آرام حاكم خواهد بود و باردیگر از اواخر وقت یكشنبه و طی روز دوشنبه (۱۰ و ۱۱ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید از غرب كشور ابتدا غرب و جنوب غرب و به تدریج برخی مناطق شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز مركزی و غربی را تحت تأثیر خود قرار می دهد.
بگفته وی طی روز دوشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر برای استان های گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و در ارتفاعات بارش برف همراه با كاهش محسوس دما حدود پنج تا هفت درجه پیش بینی می شود.
مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: از امروز تا یكشنبه (۷ تا ۱۰ آذرماه) برای اغلب مناطق كشور شاهد روند تدریجی افزایش دما خواهیم بود.
ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز اینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۸ آذرماه) كمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۶ درجه و حداكثر درجه ۱۲ درجه سانتی گراد و طی روز شنبه (۹ آذرماه) نیز كمی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداكثر دمای ۱۲ درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.
منبع:

1398/09/07
12:00:20
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: آسمان , آلودگی هوا , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است