سلیمی:

اجرای قانون هوای پاك نقش بسزایی در كنترل آلودگی هوا دارد

اجرای قانون هوای پاك نقش بسزایی در كنترل آلودگی هوا دارد

به گزارش حیوان خانگی بگیر سخنگوی كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها تصریح كرد كه اجرای قانون هوای پاك نقش موثری در كنترل آلودگی هوای كلانشهرها داشته و باید بعد نظارتی قوی بر اجرای این قانون اعمال شود.


اصغر سلیمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به لزوم اجرایی شدن قانون هوای پاك به منظور كاهش آلایندگی كلانشهرها، بیان كرد: متاسفانه هر ساله در فصول سرد سال شاهد می باشیم كه آلودگی هوا شدت گرفته و سبب تعطیلی مدارس می شود. از جانب دیگر این آلودگی سلامتی افراد جامعه را هم تحت تأثیر قرار می دهد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مجلس با تصویب قانون هوای پاك، زمینه را برای انجام اقدامات عملی به منظور كاهش آلودگی در كلانشهرها فراهم نموده است ولی متاسفانه آنطور كه باید و شاید این قانون اجرایی نشده است. در بعد قانونی هم ایرادی در این قانون وجود ندارد ولی در بعد نظارت بر اجرای این قانون، ضعیف عمل شده است.
نماینده مردم سمیرم در مجلس خاطرنشان كرد: باید نظارت بر اجرای این قانون دقیق تر و سختگیرانه تر باشد و با متخلفین هم برخورد لازم صورت گیرد. از جانب دیگر در بخش هایی از این قانون به نوسازی ناوگان حمل و نقل و هم چنین استفاده از خودرو های هیبریدی اشاره شده است اما به علت شرایط تحریمی شاید بخش هایی از اجرای این قانون با مشكل روبرو شود.
این عضو فراكسیون مستقلین مجلس در ادامه تصریح كرد: اما به صورت كلی با تاكید بر توانمندی های داخلی بخش اعظمی از این قانون قابل اجرا می باشد و می تواند بخش زیادی از مشكلات آلودگی هوا در كلانشهرها را برطرف كند.1398/09/11
13:36:54
5.0 / 5
2059
تگهای خبر: آلودگی هوا , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است