سازمان ملل:

این دهه گرم ترین دهه از سال ۱۸۵۰ به این سو است

این دهه گرم ترین دهه از سال ۱۸۵۰ به این سو است

حیوان خانگی بگیر: سازمان ملل متحد در تازه ترین گزارش خود اعلام نمود كه میزان گرمای كره زمین در دهه اخیر (۲۰۱۰−۲۰۱۹) استثنایی بوده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، طبق این گزارش متوسط گرمای زمین در این دهه از سال ۱۸۵۰ به این سو بالاترین حد را داشته است.
تازه ترین گزارش سازمان ملل كه روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافته، حاكی از نگرانی كارشناسان نسبت به گرمایش روافزون كره زمین است.
سازمان جهانی هواشناسی كه وابسته به سازمان ملل است، اعلام نموده كه دهه جاری به احتمال بسیار قوی گرم ترین دهه از سال ۱۸۵۰ میلادی به این سو، یعنی از زمان آغاز اندازه گیری و ثبت گرما و داده های هواشناسی خواهد بود.
طبق اعلام سازمان جهانی هواشناسی، سال ۲۰۱۹ به احتمال قوی در جایگاه دوم یا سوم لیست گرم ترین سال هایی قرار خواهد گرفت كه تا كنون به ثبت رسیده اند. این سازمان در گزارش خود همینطور از ۲۰۱۶ میلادی بعنوان گرم ترین سالی یاد كرده كه تابحال در كره زمین به ثبت رسیده است.
در گزارش سازمان جهانی هواشناسی آمده است: سال ۲۰۱۹ آخر بخش یك دهه گرمای استثنایی، آب شدن یخ ها و افزایش بی سابقه سطح آب دریاها در سطح جهان بر اثر تولید گازهای گلخانه ای ناشی از فعالیتهای انسانی بود.
بنابر این گزارش، كره زمین بر اثر گرمایش فوق العاده در این دهه با خشكسالی ها، موج گرما، آتش سوزی های جنگلی و طوفان های دریایی زیادی همراه بوده است.
پتری تالاس، دبیركل سازمان جهانی هواشناسی، این روند را سخت نگران كننده خواند و از شركت كنندگان در كنفرانس اقلیمی مادرید خواست تا با تصمیمات و مصوبات جدی و جسورانه به مقابله با گرمایش روز افزون كره زمین برخیزند.
تالاس تصریح كرد: موج های گرما و سیل های سهمگین كه در گذشته تنها یك مرتبه در قرن پیش می آمدند، حالا به صورت مرتب روی می دهند. به قول او انسان ها از جزایر باهاما گرفته تا ژاپن و موزامبیك قدرت تخریب كننده طوفان های دریایی را در سال های اخیر تجربه كردند.
یكی از علل افزایش آوارگی در جهان نتایج آب وهوایی ناشی از گرمایش زمین است.
به گزارش دویچه وله، طبق آمار رسمی در نیمه نخست سال جاری میلادی ۱۰ میلیون نفر در درون مرزهای كشورهای خود آواره شده اند. دلیل آوارگی هفت میلیون نفر از آنها سوانح و فجایع طبیعی و آب وهوایی چون سیل، طوفان و خشكسالی بوده است.1398/09/13
15:42:33
5.0 / 5
2436
تگهای خبر: آب , اقلیم , تولید , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است