رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت:

۱۰ درصد جمعیت ایران سالمند است

۱۰ درصد جمعیت ایران سالمند است

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت، اظهار داشت: بررسی ها نشان داده است ۸۰ درصد مردان سالمند در كشور متاهل هستند و میزان تاهل در زنان سالمند حدود ۴۰ درصد است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محسن شتی، در حاشیه كارگاه آموزشی مدیران سلامت خانواده دانشگاه های علوم پزشكی كشور، گفت: بیشتر زنان سالمند در كشور به سبب فوت همسر تا آخر عمرشان تنها می مانند اما بیشتر مردان سالمند بعد از فوت همسرشان باردیگر ازدواج می كنند.

وی با اشاره به اینكه سالمندی در كشور ما زنانه است بطوریكه جمعیت زنان سالمند به سبب بالا بودن طول عمر زنان بیشتر از مردان سالمند است و این در حالیست كه بیشتر آن تنها زندگی می كنند، اضافه كرد: پشتیبانی از زنان سالمند خصوصاً وقتی كه فرزندی هم برای مراقبت ندارند، لازم است.

شتی افزود: طبق آخرین بررسی های انجام شده الان حدود ۱۰ درصد جمعیت كشور سالمند است و جمعیت سالمندی در ایران به مدد ارتقای مراقبت های بهداشتی و درمانی رو به افزایش می باشد.

وی استان گیلان را با حدود ۱۳ درصد جمعیت سالمندی، سالمندترین استان كشور دانست و اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان جوان ترین استان در كشور شناخته شده است كه جمعیت سالمندی آن كمتر از سایر مناطق كشور است.

رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت، با اشاره به اینكه سند ملی سالمندان تدوین شده و به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ گردیده است، اضافه كرد: هدف از اجرای برنامه ها در حوزه سالمندی این است كه سالمند، سالم پیر شود و اگر این اتفاق بیفتد با افزایش جمعیت سالمندی مشكلی نخواهیم داشت.

وی، راه اندازی دانشگاه سالمندی را یكی از اقدامات در امتداد ارتقای آموزش و سلامت سالمندان دانست و افزود: در دانشگاه های سالمندی كه در بعضی مناطق كشور مانند استان سیستان و بلوچستان بطور آزمایشی در حال راه اندازی است، محتوی دروس با رویكرد و سبك متفاوت توسط استادان بازنشسته دانشگاه ارائه می شود.

1398/09/13
23:35:37
5.0 / 5
2459
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است