محققان كره جنوبی می گویند؛

دندان های تمیزتر به معنای قلب سالم تر

دندان های تمیزتر به معنای قلب سالم تر

حیوان خانگی بگیر: مطالعه جدید نشان میدهد مسواك زدن دندان ها برای سلامت قلب مفید می باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، این مطالعه شامل بیشتر از ۱۶۱ هزار فرد بزرگسال اهل كره جنوبی در رده سنی ۴۰ تا ۷۹ سال بود كه هیچ نوع سابقه نارسایی قلبی یا اختلال تپش نامنظم قلب «فیبریلاسیون دهلیزی» را نداشتند.
بین سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴، شركت كنندگان تحت آزمایشات منظم پزشكی قرار گرفتند و از آنها در مورد طیف وسیعی از عادات سبك زندگی همچون مسواك زدن، سوال پرسیده شد.
در طول میانگین ۱۰.۵ سال پیگیری وضعیت این افراد ۳ درصد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی و ۴.۹ درصد مبتلا به نارسایی قلبی شدند.
محققان دریافتند افرادی كه سه بار یا بیشتر در روز دندان های شان را مسواك می زدند ۱۰ درصد كمتر با مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی و ۱۲ درصد كمتر با ریسك نارسایی قلبی در این مدت روبرو بودند.
محققان دانشگاه سئول كره جنوبی در این مطالعه به بررسی نحوه تاثیر مسواك زدن بر كاهش ریسك بیماری قلبی نپرداختند. اما مطالعات قبلی نشان داده اند كه بهداشت بد دهان و دندان منجر به ورود باكتری های به خون می شود كه سبب التهاب شده و احتمال بیماری قلبی را بیشتر می كند.


منبع:

1398/09/15
13:37:09
5.0 / 5
2499
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است