محققان ادعا می كنند؛

استرس در اوایل زندگی سبب افزایش طول عمر می شود

استرس در اوایل زندگی سبب افزایش طول عمر می شود

حیوان خانگی بگیر: پژوهشگران دریافته اند فشار اكسایشی در اوایل زندگی سبب افزایش مقاومت به استرس های متعاقب در طول عمر می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه میشیگان با بررسی نوعی كرم حلقوی موسوم به C. elegans دریافتند كرم های كه اكساینده های بیشتری در طول رشدشان تولید می كنند، عمر طولانی تری دارند.
محققان دریافتند در طول مرحله رشد، كرم های C. elegans از لحاظ میزان تولید گونه های اكسیژن واكنشی متفاوت هستند.
گونه های اكسیژن واكنشی یا ROS، اكساینده های هستند كه توسط همه ارگانیزم های تنفس كننده هوا، تولید می شود. پژوهشگران دریافتند كرم های كه در طول رشد، ROS بیشتری تولید می كردند طول عمر بیشتری داشتند.
«دافنه بازوپولو»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «تجربه استرس و فشار در اوایل زندگی سبب می شود امكان رویارویی با استرس در سنین بالاتر بهتر باشد.»
محققان مشاهده نمودند تولید موقتی ROS در طول مرحله رشد سبب بروز تغییراتی در اصلاح كننده هیستون در اوایل زندگی كرم ها شد. اینكه چگونه این تغییرات در طول عمر دوام داشته و چطور بر طول عمر و افزایش آن تاثیر می گذارند هنوز نامشخص است.
به گفته پژوهشگران، این مطالعه نشان میدهد كه چقدر وقایع ابتدایی زندگی دارای تاثیرات عمیق و مثبت در سنین بالاتر هستند. با در نظرگرفتن وجود رابطه قوی بین استرس، روند پیری و بیماری های در رابطه با پیری، این امكان وجود دارد كه وقایع ابتدایی زندگی بتوانند احتمال مبتلاشدن به بیماری های در رابطه با سن نظیر زوال عقل و آلزایمر را پیش بینی نمایند.
فشار اكسایشی زمانی روی می دهد كه سلول ها، اكساینده ها و رادیكال های آزاد بیشتری را تولید می كنند. این روند قسمتی از پروسه افزایش سن است اما می تواند با شرایط استرس زا نظیر ورزش و محدودكردن كالری هم افزایش یابد.


منبع:

1398/09/17
14:01:58
5.0 / 5
2069
تگهای خبر: بیماری , تولید , زندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است