بارش 78 میلیمتری در استان مركزی بعد از گذشت 78 روز از پاییز

بارش 78 میلیمتری در استان مركزی بعد از گذشت 78 روز از پاییز

به گزارش حیوان خانگی بگیر ایسنا/مركزی مدیركل هواشناسی استان مركزی اظهار داشت: استان مركزی در 78 روزی كه از پاییز گذشت، 78 میلیمتر بارش دریافت كرد.


آرش بهاروند در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به میانگین بارش استان مركزی در سال زراعی ۹۹-۹۸ در ۱۳ ایستگاه سینوپتیك(از ابتدای مهرماه تا ۱۸ آذرماه ۹۸) به میزان ۷۸.۷ میلیمتر، بیان كرد: میانگین بارش استان در مدت مشابه سال قبل ۱۳۷.۱ میلیمتر بوده است.
وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری تابحال ۲۷ درصد بارندگی سالانه دریافت شده كه این رقم در مدت مشابه سال قبل به ۴۸.۴ درصد رسید.
بهاروند بیشترین بارش در سال زراعی جاری را با ۱۳۷.۱ میلیمتر مربوط به شازند دانست و اضافه كرد: در مدت مشابه سال زراعی گذشته نیز بیشترین بارش در استان با ۲۹۶.۱ میلیمتر در شازند گزارش شده است.
وی افزود: میزان بارش در اراك بعنوان مركز استان از شروع مهرماه تا روز گذشته بالغ بر ۸۷.۴ میلیمتر و پایین ترین میزان بارش نیز با ۴۹.۹ میلیمتر در دلیجان به ثبت رسیده است.
مدیركل هواشناسی استان مركزی درباب وضعیت آب و هوای استان طی روزهای آینده اظهار داشت: امروز و فردا با عبور امواج كم دامنه افزایش ابر را در استان خواهیم داشت، البته تا پنجشنبه پدیده بارشی نخواهیم داشت، اما از روز پنج شنبه سامانه بارشی جدید از نوار غرب وارد كشور خواهد شد.
وی اظهار نمود: در صورت تغییر نكردن الگوی خروجی نقشه های پیش یابی، این سامانه بارشی روز جمعه استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب بارش برف و باران می شود.
بهاروند اضافه كرد: طی ۲۴ ساعته آینده دمای هوای شهرستان های كمیجان، شازند و آشتیان به منفی ۴ درجه سانتیگراد می رسد، همین طور اراك طی ۴۸ ساعت آینده این دما را تجربه می كند.
منبع:

1398/09/19
21:42:54
5.0 / 5
2415
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است