به مناسبت روز جهانی كوهستان تاكید شد

گنجینه های طبیعی زمین را حفظ نماییم

گنجینه های طبیعی زمین را حفظ نماییم

حیوان خانگی بگیر: كوهستان ها سكونتگاه 15 درصد از جمعیت جهان و زیستگاه یك چهارم از گونه های گیاهی و جانوری هستند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، كوهستان ها گنجینه های طبیعی زمین به حساب می آیند كه آب شیرین مورد نیاز نیمی از مردم را تامین می كنند. حفاظت از این زیستگاه های ارزشمند، فاكتور كلیدی در توسعه پایدار می باشد و قسمتی از اهداف توسعه پایدار قلمداد می شود.
تغییرات اقلیمی و بهره برداری بیش از اندازه، این اكوسیستم های حیاتی را با تهدید روبرو كرده است. با گرم تر شدن اقلیم جهانی افراد ساكن در كوهستان ها كه اغلب مردم فقیری هستند بیشترین لطمه را متحمل می شوند چونكه برای گذران زندگی با چالش های بیشتری روبرو هستند.
همین طور افزایش دما به این مفهوم است كه یخچال های طبیعی با سرعت بی سابقه ای ذوب می شوند كه این پروسه می تواند بر ذخایر آب شیرین تامین كننده نیاز میلیون ها انسان تاثیر بگذارد.
همزمان با یازدهم دسامبر و روز جهانی كوهستان، شعار "كوهستان موضوعی مهم برای جوانان" انتخاب شده است. این روز فرصتی فراهم می آورد تا تاكید شود ممكنست زندگی در كوهستان ها برای جوانان روستایی سخت باشد. مهاجرت از كوهستان ها به رها كردن كشاورزی، فرسایش زمین و از بین رفتن سنت های فرهنگی كهن منجر می شود.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، در عین حال آموزش، دسترسی به بازار و دسترسی به خدمات عمومی مطلوب تضمین كننده آینده ای روشن برای جوانان ساكن در مناطق كوهستانی است.
منبع:

1398/09/22
13:25:50
5.0 / 5
2004
تگهای خبر: آب , آموزش , اقلیم , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است