آلودگی هوا، مدارس تهران را تعطیل كرد

آلودگی هوا، مدارس تهران را تعطیل كرد

حیوان خانگی بگیر: تمامی مدارس استان تهران بجز 2 شهرستان فردا تعطیل شد، یارانه 4میلیونی برای ارتودنسی 2 بیماری خاص، برون سپاری خدمات كمیته امداد با راه اندازی مراكز خیریه و نیكوكاری، اخطاریه هواشناسی درباره تشدید آلودگی هوای تهران و چهار شهر دیگر و... مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی در 23 آذر ماه بودند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، برخی از مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز شنبه ۲۳ آذر ماه در ادامه می آید كه با كلیك بر روی هر یك از آنها می توانید متن كامل خبر را بخوانید:


تمامی مدارس استان تهران بجز ۲ شهرستان فردا تعطیل شد
معاون استانداری تهران از تعطیلی تمامی مدارس استان بجز دو شهرستان فردا یكشنبه آگاهی داد.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، تقی زاده در نشست كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران كه به ریاست استاندار تهران برگزار شد، با اشاره به انباشت آلاینده ها و غلظت ذرات معلق هوای تهران اظهار داشت: تمامی مدارس استان در تمامی مقاطع در دو شیفت بامداد و بعدازظهر بجز دو شهرستان فیروزكوه و دماوند فردا یكشنبه تعطیلست.

نوسازی تاكسی چقدر هزینه دارد؟

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاكسیرانی شهر تهران شرایط استفاده رانندگان تاكسی از تسهیلات قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی را تشریح نمود. علی محتشمی پور در گفت و گو با ایسنا، با بیان این كه بر طبق برنامه ریزی های انجام شده تاكسی های مدل ۸۷ به پایین می توانند از تسهیلات قرض الحسنه وام ۵۰ میلیونی با سود ۴ درصد با بازپرداخت ۵ ساله استفاده كنند، اضافه كرد: البته تاكسی های مدل ۸۸ یا ۸۹ كه گرفتار تصادف سنگین، سرقت مستند به مدارك آگاهی یا آتش سوزی شدند و دیگر قابلیت كارآیی نیز ندارند می توانند از این تسهیلات استفاده كنند."حناچی" استعفای معاون حمل و نقل و ترافیك را پذیرفت

شهردار تهران استعفای معاون حمل و نقل و ترافیك را پذیرفت. پورسیدآقایی كه قبل از این مدیرعامل راه آهن بود، شهریور ماه سال ۹۶ با حكم محمدعلی نجفی شهردار اسبق تهران بعنوان معاون حمل و نقل ترافیك منصوب شد؛ در دوره مدیریت وی مرحله دوم طرح LEZ، تغییر در اجرای طرح ترافیك و طرح كاهش آلودگی هوا اجرایی شد.یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص / سبد خونِ تالاسمی ها جدا می شود

كارشناس هموفیلی و تالاسمی اداره بیماران خاص وزارت بهداشت، خدمات جدیدی را كه مقرر است به هموفیلی ها و تالاسمی ها ارائه شود، تشریح نمود. دكتر راضیه حنطوش زاده در گفت گو با ایسنا، با اشاره به خدمات مراكز جامع بیماران خاص، اضافه كرد: این مراكز خدمات مختلفی را در حوزه دندان پزشكی، فیزیوتراپی و... ارائه می دهند و خدمات شان در حال توسعه نیز هست. بعنوان مثال اعلام نموده ایم كه خدمات توان بخشی نیز باید در این مراكز برای بیماران خاص صورت گیرد. همین طور در حوزه دندان پزشكی طبق روال، سالانه ۸۰۰ هزار تومان كمك هزینه درمانی به بیماران خاص می پردازیم و برای ارتودنسی این بیماران نیز بابت هر بیمار، چهار میلیون تومان یارانه می دهیم. در عین حال اگر بیماری به بستری نیاز داشت، تا سقف یك میلیون تومان بعنوان كمك هزینه فرانشیز بستری از طرف وزارت بهداشت پرداخت می شود.

تشكیل جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی كیك های مشكوك

معاون كل وزارت بهداشت از تشكیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی جهت بررسی بیشتر ابعاد توزیع كیك های مشكوك آگاهی داد و اظهار داشت: این جلسه امروز (۲۳ آذرماه) با حضور دستگاه های ذی ربط برگزارو نتایج آن متعاقبا اعلام می شود.

استان های ركورددار افراد فاقد بیمه

معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه بیشترین افراد فاقد بیمه در استان تهران زندگی می كنند، اظهار داشت: حدود ۳۰ درصد از مردم پایتخت فاقد بیمه هستند و استان های خراسان شمالی، اصفهان و استان خوزستان در رتبه های دوم و چهارم قرار دارند. حریرچی با اشاره به اینكه در سال ۹۵ حدود ۹۱ درصد مردم بیمه شده بودند، اظهار نمود: از این میزان ۹۴ درصد را فقرا و ۹۹/۵ درصد را افراد ثروتمند تشكیل می دادند. در این میان بدترین حالت متوجه افراد قشر متوسط در كشور بود كه تنها ۸۸/۱ درصد بیمه شده بودند. این نشان میدهد كه پیام ما به قشر متوسط به درستی منتقل نشده است.
وی درباب رده سنی افراد فاقد بیمه اظهار داشت: ۵۴ درصد افراد بین ۲۰ تا ۴۰ سال فاقد بیمه هستند كه این نشان میدهد افراد با تصور اینكه همیشه سالم هستند نسبت به بیمه شدن در این سن كوتاهی می كنند در صورتیكه بروز بعضی از بیماری ها مانند سكته های قلبی و مغزی در این سن اتفاق می افتد.

برون سپاری خدمات كمیته امداد با راه اندازی مراكز خیریه و نیكوكاری

رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) تقویت روحیه خیرخواهی و آغاز پروژه «ترویج خیر و احسان» را بعنوان یكی از برنامه های قطعی آینده كمیته امداد معرفی نمود و اظهار داشت: امیدواریم با نوآوری در این بخش بتوانیم بخش عمده ای از خدماتی كه به مددجویان و جامعه هدف كمیته امداد ارائه می دهیم را به مردم و خیران برون سپاری نماییم. سید مرتضی بختیاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه یكی از سوالات جدی در كمیته امداد امام خمینی(ره) این است كه تا چه زمان می خواهیم به بودجه های دولتی وابسته باشیم؟ اظهار داشت: همانطور كه می دانید یكی از انتظارات اولیه از حاكمیت این است كه افرادی كه تحت پوشش كمیته امداد یا بهزیستی هستند، مورد رسیدگی قرار بگیرند و به آنها مستمری پرداخت گردد.

هشدار درباره مصرف مُسكن های مخدردار + عوارض

مدیرعامل موسسه دانش اعتیاد و روان شناسی ایرسا ضمن آگهی نسبت به مصرف قرص های مسكن مانند استامینوفن، كدئین، دیفنوكسیلات، شربت اكسپكتورانت و... بیان كرد: پایه این قرص ها مخدر است كه درمان معتادان به قرص های مسكن از درمان معتادان به مواد مخدر، به شدت سخت تر است. این درمانگر اعتیاد در بخش دیگری از اظهارات خود اشاره كرد: برخی سودجویان این قرص ها را در چارچوب اسامی مستعار مانند كپسول های ضد درد، ضد خماری و... به فروش می رسانند و این گونه اظهار می كنند كه این داروها پایه گیاهی دارد، این درحالیست كه بررسی های كارشناسان حوزه اعتیاد نشان میدهد كه پایه اصلی این قرص ها دیفنوكسیلات، استامینوفین، كدئین، ترامادول و... است كه با مقداری پودرهای گیاهی طعم دار تركیب شده اند.


توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره كیك های آلوده به قرص/بوفه های مدارس از مراكز رسمی خرید كنند
وزیر آموزش و پرورش درباره وجود كیك های مشكوك و آلوده به قرص در مدارس توضیحاتی ارائه نمود. محسن حاجی میرزایی در حاشیه مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی كه در دبیرستان نمونه دولتی منطقه ۲ آموزش و پرورش انجام شد در این زمینه اظهار نمود: این كیك ها لزوما در مدرسه یافت نشده و در بعضی استانها داخل برخی از كیك ها قرص هایی قرار داده شده است كه بررسی ها نشان میدهد این كار در پروسه تولید اتفاق نیفتاده بود.
وی ادامه داد: این قرص ها تغییر شكل و رنگ نداشته اند، بدین سبب در پروسه تولید وارد كیك ها نشده بود و با عنایت به این شرایط سفارش ما به همه مدارس این است كه بوفه های مدارس منحصرا از مراكز رسمی توزیع، اقلام مورد نیاز دانش آموزان را خریداری كنند.اگر كنكور بگذارد پژوهش در كشور رشد می كند

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینكه گاهی دانش آموزان در حیطه كارهای پژوهشی گرفتار رقابت زدگی می شوند و هدف این رقابت ها دیگر آموزش و تعلیم و تربیت نیست اظهار داشت: اگر كنكور بگذارد پژوهش در كشور رشد خواهدنمود.

از اعتبار ۱۵۰ میلیون یورویی تا دریافت عوارض از كالاهای مخرب محیط زیست

مدیر كل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینكه درلایحه بودجه سال۱۳۹۹ مبلغی برای مدیریت پسماندها از محل صندوق توسعه ملی در كشور در نظر گرفته شده است، اظهار نمود: علاوه بر این بر طبق این لایحه مقرر است كه كالاهایی كه مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می شود، تعیین و مشمول پرداخت عوارض شوند.

اخطاریه هواشناسی درباره تشدید آلودگی هوای تهران و چهار شهر دیگر

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ آذرماه) كیفیت هوای شهرهای تهران، كرج، اراك، اصفهان و قزوین در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار می گیرد.

تغییر رویكرد موادفروشان از فضای حقیقی به مجازی

با رشد استارت آپ ها و شركت های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل مسافر و كالا، احتمال سوء استفاده از این فضا از طرف قاچاقچیان موادمخدر نیز وجود دارد، موضوعی كه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از رصد و برخورد با موارد مجرمانه در آن آگاهی داده است.

سرقت برای مهاجرت از كشور

سارقی كه قصد داشت با درآمد حاصل از فروش اموالی كه سرقت كرده بود، به خارج از كشور مهاجرت كند، به همراه همدستش دستگیرشد.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، تیتر پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی ایسنا در ۲۳ آذر ماه در ادامه می آید كه با كلیك بر روی آنها می توانید به متن كامل خبر دسترسی داشته باشید:

توضیح وزیر آموزش و پرورش درباره كیك های آلوده به قرص/بوفه های مدارس از مراكز رسمی خرید كنند

جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عصر امروز تشكیل می شود

نامه محیط زیست برای توقف پیش فروش خودرو های یورو ۴

هشدار درباره مصرف مُسكن های مخدردار + عوارض

یارانه ۴میلیونی برای ارتودنسی ۲ بیماری خاص / سبد خونِ تالاسمی ها جدا می شود

منبع:

1398/09/24
11:38:37
5.0 / 5
2804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است