آیا باران بعد از آلودگی هوا آلوده است؟

آیا باران بعد از آلودگی هوا آلوده است؟

به گزارش حیوان خانگی بگیر تهران درحالی یك هفته آلوده را پشت سر گذاشته كه مقرر است از فردا (۵ دی ماه) وزش باد و بارش خفیف باران را تجربه كند اما شاید دغدغه خیلی از پایتخت نشینان تبعات احتمالی این باران باشد. به قول یك كارشناس هواشناسی امكان دارد در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده هایی كه با بخار آب تركیب شده اند، زیاد باشد اما با عنایت به همراهی وزش باد با باران آلاینده ها از سطح زمین دور می شوند.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا گفت: جو هیچ گاه عاری از آلاینده هایی مانند «ناكس و ساكس » نیست و این آلاینده ها به هر حال با بخار آب تركیب می شوند. به صورت كلی در كره زمین هم میزان آلاینده های هوا افزایش پیدا كرده و در نتیجه میزان باران های اسیدی بیشتر شده است. امكان دارد در دقایق ابتدایی بارش میزان آلاینده هایی كه با بخار آب تركیب شده اند، زیاد باشد اما باید در نظر داشت كه بارش باران معمولا با وزش باد همراه می باشد و باد می تواند آلاینده ها را دور كند.

وی اضافه كرد: شب گذشته جریانات شمالی كم فشار به سواحل شمال كشور كشیده شد و به دنبال آن وزش باد در سطوح زیرین جو داشتیم ازاین رو وزش باد سبب بهبود كیفیت هوا در بعضی مناطق تهران شد.

مدیركل سابق پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینكه فردا (۵ دی) وزش باد در تهران و پراكندگی آلاینده ها دور از انتظار نیست، اظهار داشت: به دنبال ورود سامانه بارشی به كشور بارش ضعیفی را در تهران شاهد خواهیم بود. طی هفته آینده هم شدت آلاینده ها به مراتب كمتر خواهد شد.
1398/10/04
14:24:10
5.0 / 5
1837
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , بارش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است