مدیركل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت خبر داد؛

رشد آمار ورود بیماران خارجی به ایران

رشد آمار ورود بیماران خارجی به ایران

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت، از رشد آمار گردشگران سلامت در ۶ ماهه اول سال ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد گردشگران سلامت در این مدت به اندازه كل سال ۹۷ بوده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، جلسه كشوری توسعه گردشگری سلامت، به صورت ویدئو كنفرانس با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، علیرضا عسگری مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت، و روسا، معاونین درمان و مسئولین گردشگری سلامت دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور برگزار گردید. معاون درمان وزارت بهداشت ضمن تاكید بر نقش صنعت توریسم سلامت در بهبود اوضاع اقتصادی بیمارستان ها، اظهار داشت: در شرایط كنونی، ورود به عرصه گردشگری سلامت یك وظیفه ملی و یكی از راهكارهای مناسب اقتصاد بدون نفت برای ارزآوری به داخل كشور و غلبه بر شرایط تحریم است. وی ادامه داد: جذب بیمار خارجی نه تنها در درآمدزایی بیمارستان های دولتی و خصوصی، كه در توسعه بخش های دیگر اقتصادی كشور نقش بسزایی دارد. دانشگاه ها باید در جهت پذیرش بیمار خارجی تلاش كنند و در جذب این دسته از بیماران چه در بخش دولتی و چه خصوصی نقش حمایتی ایفا كنند. جان بابایی با تاكید بر ورود فعالانه دانشگاه های علوم پزشكی كشور در بحث صنعت توریسم سلامت و حذف دلال ها، اضافه كرد: اثرات سوء حضور دلال ها در این بخش سبب صدمه جدی به جامعه پزشكی و سرافكندگی حوزه سلامت كشور می شود. رقابت با كشورهای همسایه در جذب بیمار خارجی، ساماندهی و اسكان مناسب آنها توسط شركت های تسهیل گر دارای مجوز IPD و پیگیری روند درمان بیماران همواره مورد تاكید است. البته این مورد باید بگونه ای مدیریت شود كه در عرضه خدمات درمانی به بیماران داخلی خدشه ای وارد نشود. وی ادامه داد: معرفی پزشكان بنام در دانشگاه های بزرگ ما سبب توسعه این صنعت خواهد شد. حضور پزشكان خوشنام می تواند برند گردشگری سلامت كشور را درخشان كنند و بازار گردشگری را گسترش دهد. معاون درمان وزارت بهداشت، در ادامه با اشاره به بازبینی سند درمان كشور، از روسای دانشگاه ها خواست پیشنهادهای خویش را در توسعه گردشگری سلامت به معاونت درمان وزارت متبوع اعلام كنند.

مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت، هم با اشاره به نقش مهم توسعه صنعت توریسم سلامت در ارزآوری اظهار داشت: هم اكنون این مهم باید برنامه اول دانشگاه هایی علوم پزشكی برای احیای منابع مالی حوزه سلامت شود. عسگری با بیان رشد قابل توجه گردشگران سلامت در ۶ ماه اول سال ۹۸ اظهار داشت: تعداد گردشگران سلامت در این مدت به اندازه كل سال ۹۷ بوده است. وی ادامه داد: پیش از این به مبحث توریسم سلامت بعنوان برنامه جنبی در دانشگاه های علوم پزشكی نگاه می شد اما حالا اقدامی حیاتی برای ارز آوری كشور به حساب می آید. عسگری، شرایط دریافت مجوز واحد پذیرش بیماران بین الملل در مراكز را تشریح و بیان كرد: دانشگاه های فعال در این عرصه حداقل سه اصل كلی وزارت بهداشت یعنی حضور كارشناس مسلط به زبان خارجی، داشتن فرآیند مشخص و ثبت مشخصات بیمار در سامانه های موجود و طراحی سایتی برای معرفی خدمات و پزشكان نامی بیمارستان ها را دارا باشند. مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد شركت های تسهیل گر، اظهار داشت: به حركت در آوردن موتور شركت های تسهیل گر بر عهده دانشگاه ها است. نقش آنها در آئین نامه ابلاغ گردیده به خوبی دیده شده است تا با كمك این شركت ها بازار گردشگری سلامت بیشتر از پیش رونق یابد و واسطه گری دلالان كمرنگ تر شود.

1398/10/09
21:31:09
5.0 / 5
2051
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است