رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوكوشیما

رشد گونه های حیات وحش در حومه نیروگاه فوكوشیما

به گزارش حیوان خانگی بگیر كارشناسان محیط زیست از شكوفا شدن و رشد حیات وحش در مناطق غیرمسكونی اطراف نیروگاه فوكوشیما خبر دادند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، نزدیك به یك دهه بعد از گذشت فاجعه هسته ای فوكوشیما محققان در بررسی های خود از رشد و شكوفا شدن گونه های حیات وحش در مناطق غیر مسكونی به رغم آلودگی های رادیواكتیو خبر دادند.
در مارس سال ۲۰۱۱ زلزله ای به بزرگی ۹ ریشتر ژاپن را لرزاند. بیشتر از ۲۰ هزار نفر بر اثر این زلزله و سونامی بعد از آن جان خویش را از دست داده یا مفقود شدند و در عین حال صدها هزار نفر دیگر خانه های خویش را از دست دادند. در جریان این حادثه مواد رادیواكتیو در سه راكتور نیروگاه فوكوشیما در هوا منتشر گردید و بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر مجبور به تخلیه منطقه شدند.
كارشناسان حالا در بررسی های خود از شكوفا شدن حیات وحش در این منطقه خبر دادند كه دیگر محلی برای سكونت بشر نیست. محققان با استفاده از دوربین های راه دور به بیشتر از ۲۶۷ هزار تصویر از ۲۰ گونه در مناطق اطراف نیروگاه هسته ای فوكوشیما دست پیدا كردند.
به گزارش شبكه خبری سی ان ان، به قول كارشناسان یافته های بدست آمده نشان دهنده نخستین شواهد از وجود گونه های مختلف حیات وحش در منطقه اطراف نیروگاه فوكوشیما به رغم آلودگی رادیواكتیو است.1398/10/18
18:43:19
5.0 / 5
2047
تگهای خبر: محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است