تمدید وضعیت فاجعه در ایالت ویكتوریای استرالیا

تمدید وضعیت فاجعه در ایالت ویكتوریای استرالیا

به گزارش حیوان خانگی بگیر مقامات در ایالت ویكتوریا قبل از اینكه وضعیت آتش سوزی را به ˮخطرناك و متغیرˮ تغییر دهند، باردیگر ˮوضعیت فاجعهˮ در این ایالت اعلام نمودند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، با اینكه بحران آتش سوزی در استرالیا از حدود چهار ماه پیش شروع شده اما آتش سوزی در ایالت ویكتوریا به بدترین وضعیتش به نسبت ماه های گذشته رسیده است.
شعله های آتش تا كنون ۱.۲ میلیون هكتار در این ایالت را سوزانده و جان سه نفر را گرفته است. همینطور تعداد كشته ها در كل استرالیا به ۲۷ نفر رسیده است. بیشتر از ۶.۳ میلیون هكتار در سراسر استرالیا در آتش سوخته است. مساحت یك هكتار حدودا برابر با یك زمین فوتبال است.
در جنوب استرالیا و ایالت نیوساوت ولز كه آتش جان و خانه های شهروندان را تهدید می كند، هم اخطار صادر گردیده است.
استرالیا در سال ۲۰۱۹ میلادی گرم ترین و خشك ترین سال را از زمانی كه ركوردهای هواشناسی در این كشور ثبت شده، تجربه كرده است. اداره هواشناسی استرالیا دو دلیل را عامل پدید آمدن این وضعیت می داند: "تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین".
به گزارش بی بی سی، مسؤلان از مردم خواسته اند مناطق كوهستانی و شرقی منطقه را ترك كنند. پیشبینی می شود دمای هوا به ۴۱ درجه برسد و با بادهای شدید و رعد و برق و طوفان بدون باران همراه شود. به قول مقامات، این وضعیت باعث بدتر شدن آتش سوزی و شروع آتش های جدید خواهد شد. در ایالت نیوساوت ولز هم این نگرانی وجود دارد كه با پیوستن دو آتش سوزی بزرگ، یك آتش سوزی عظیم ایجاد شود.
نخست وزیر ایالت ویكتوریا وضعیت فاجعه را كه برای هفت روز در این ایالت اعلام شده بود، ۴۸ ساعت دیگر تمدید كرد. با این كار مقامات مسئول وضعیت اضطراری امكانات بیشتری برای مقابله با آتش سوزی خواهند داشت.
به دنبال از كنترل خارج شدن آتش سوزی در شهر وی وون بی، شهری در جزیره كانگورو در جنوب استرالیا، مسؤلان دستور تخلیه داده اند. آتش جان دو شهروند و ۲۵ هزار كوآلا را در این منطقه گرفته است. این جزیره برای داشتن مجموعه ای بی نظیر از گونه های جانوری شهرت دارد.
روز گذشته (پنج شنبه) شعله های آتشی كه از كنترل خارج شده بود، یك پارك حیات وحش در این جزیره را تهدید كرد. در این پارك بیشتر از ۶۰۰ گونه حیوان زندگی می كند و در چند هفته گذشته كوآلاهای بسیاری كه در نقاط دیگر در آتش سوزی صدمه دیده بودند به این پارك منتقل شدند.
بر اساس گزارش های محلی، برخی از كاركنان این پارك با وجود اخطار برای تخلیه از این كار سرباز زدند به امید اینكه بتوانند از حیوانات محافظت كنند.
اسكات موریسون، نخست وزیر استرالیا، كه به علت نوع برخورد با این بحران مورد انتقاد قرار گرفته است، این هفته قول داد كه برای جبران خسارات، دو میلیارد دلار استرالیا به بودجه كمتری كه پیشتر متعهد شده بود، اختصاص دهد.1398/10/21
14:25:11
5.0 / 5
2005
تگهای خبر: آب , زندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است