در كارگروه كاهش مصرف پلاستیك تاكید شد:

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك در شهرداری تهران

تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك در شهرداری تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر نشست كارگروه كاهش مصرف پلاستیك با تاكید بر ابلاغیه شهردار تهران در مورد ممنوعیت خرید و استفاده از ظروف یك بار مصرف پلاستیكی در مجموعه شهرداری تهران توسط اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار برگزار گردید.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، شینا انصاری مدیركل این مجموعه با اشاره به اینكه این اداره كل در حال تدوین شیوه نامه اجرایی كاهش مصرف پلاستیك با مشاركت همه بخش های ذیربط جهت ابلاغ به مجموعه شهرداری تهران است، اظهار داشت: طبق ماده 62 برنامه سوم، شهرداری تهران موظف است نسبت به كاهش موثر مصرف ظروف یك بار مصرف در مجموعه خود اقدامات لازم را انجام دهد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: بر این اساس باید با تدابیر لازم طی شناسایی وضعیت موجود، ضمن منع استفاده از ظروف پلاستیكی در مجموعه، به كاهش 20 درصدی مصرف در واحدهای تابعه شهرداری تهران نایل شویم.
انصاری در ادامه اضافه كرد: شهرداری تهران از سال ها پیش كاهش مصرف كیسه های پلاستیكی را با عنایت به مصوبه سال ۱۳۸۸ شورای شهر دنبال كرده و هم اكنون با تاكید مجدد و بخشنامه شهردار تهران در صدد است تا با ابلاغ دستورالعمل اجرایی، مصرف محصولات پلاستیكی و یك بار مصرف را در زیر مجموعه های خود محدود نماید.
مدیر كل محیط زیست و توسعه پایدار اضافه كرد: ازاین رو كارگروه حاضر با هدف تهیه دستورالعمل اجرایی، تدوین شاخصهای نظارت و ارزیابی و تعریف فرآیندهایی جهت اجرای بخشنامه شهردار تهران تشكیل شده است.
بنا براعلام روابط عمومی اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، این كارگروه با مشاركت همه بخش های ذی ربط جهت عرضه نظرات و پیشنهادات به منظور اثربخشی بیشتر هر ماه یكبار در اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار بعنوان دبیرخانه كارگروه كاهش مصرف پلاستیك برگزار می گردد.1398/10/25
16:29:58
5.0 / 5
2291
تگهای خبر: محصولات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است