مطالعات جدید نشان می دهد؛

تایید ارتباط بین سیگار الكتریكی با بیماری آسم و انسداد ریوی

تایید ارتباط بین سیگار الكتریكی با بیماری آسم و انسداد ریوی

به گزارش حیوان خانگی بگیر نتایج دو مطالعه جدید وجود رابطه استفاده از سیگارهای الكتریكی را با بیماری آسم و بیماری مزمن انسداد ریوی تایید می كند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، دكتر «آلبرت اوسی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جان هاپكینز آمریكا، در اینباره می گوید: «این مطالعات شواهد مربوط به وجود رابطه بین استعمال سیگار الكتریكی و مشكلات ریوی را نشان می دهند.»
مطالعات قبلی نشان داده بودند كه سیگار الكتریكی باعث تحریك سلول های مجرای هوا شده، به توانایی مقابله با عفونت ها صدمه می رساند و منجر به تخریب بافت ریه می شود. حال مطالعه جدید نشان داده است مصرف كنندگان سیگارهای الكتریكی در معرض ریسك بالا ابتلاء به بیماری های مزمن ریوی نظیر آسم، برونشیت، آمفیزم و انسداد مزمن ریوی هستند.
محققان در این مطالعه، وضعیت بیشتر از ۷۰۵ هزار نفر را بررسی كردند. حدود ۶۵ هزار نفر سیگارهای متداول را استفاده می كردند. بیشتر از ۲۵ هزار نفر سیگارهای الكتریكی استعمال می كردند؛ میانگین سنی این افراد ۳۰ تا ۳۴ سال بود. بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر هم قبلاً سیگاری بودند.
محققان دریافتند در افرادی كه هیچوقت سیگار معمولی استفاده نكرده بودند، استعمال سیگار الكتریكی با ۷۵ درصد احتمال ابتلاء به انسداد مزمن ریوی مرتبط بود. استعمال كنندگان روزانه سیگارهای الكتریكی ۲.۶ برابر بیشتر با احتمال ابتلاء به انسداد مزمن ریوی روبرو بودند.
مطالعه دوم شامل بیشتر از ۴۰۰ هزار فرد بزرگسال بود كه هیچگاه سیگارهای معمولی استفاده نكرده بودند. بیشتر از ۳۴ هزار نفر مبتلا به بیماری آسم بودند و میانگین سنی شأن ۱۸ تا ۲۴ سال بود. تنها ۳۱۰۰ نفر از آنها هم اكنون سیگار الكتریكی استعمال می كردند.
طبق گزارش محققان، ریسك بیماری آسم در استعمال كنندگان سیگارهای الكتریكی ۳۹ درصد بیشتر بود. هر چقدر میزان استفاده از سیگارهای الكتریكی بیشتر بود احتمال ابتلای آنها به آسم بیشتر می شد.

1398/10/26
15:01:28
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: بیماری , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است