پیش بینی طوفان و سیل برای ایالت های سوخته استرالیا

پیش بینی طوفان و سیل برای ایالت های سوخته استرالیا

حیوان خانگی بگیر: كارشناسان وقوع طوفان های شدید را در ایالت ˮویكتوریاˮی استرالیا كه قبل از این درگیر آتش سوزی های شدید بود پیش بینی كرده اند كه ممكنست به جاری شدن سیلاب در این ایالت منجر شود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بارندگی های سنگین اخیر در استرالیا منجر به خفیف شدن خیلی از آتش سوزی های طبیعی این كشور شده اما موجب قطعی برق و مسدود شدن جاده ها نیز شده است.
آتش سوزی های استرالیا كه از ماه سپتامبر شروع شده، منجر به مرگ دست كم ۲۸ نفر شده، هزاران خانه را ویران كرده و میلیون ها هكتار زمین را به آتش كشیده است.
در همان حال كه بارندگی ها و رطوبت هوا منجر به كاهش بحران آتش سوزی ها شده، دولت استرالیا تدبیراتی را جهت ترمیم وضعیت گردشگری كشور اندیشیده است.
اسكات موریسون، نخست وزیر این كشور از تخصیص ۷۶ میلیون دلار از صندوق ملی ترمیم آتش سوزی برای صنعت گردشگری آگاهی داده است. وی از اقدامات مورد نظر دولت، به "تزریق فوری" بودجه برای مشاغل لطمه دیده اشاره نمود و اذعان داشت كه گردشگری استرالیا با بزرگ ترین چالش خود تابحال روبه رو شده است.
شورای صنعت گردشگری استرالیا اعلام نموده خسارات وارد شده به این صنعت به یك میلیارد دلار رسیده است. شورای صادرات گردشگری استرالیا نیز اعلام نموده این خسارت ها ممكنست تا آخر سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به بالاتر از ۴.۵ میلیارد دلار برسد.
دفتر هواشناسی در ایالت ویكتوریا امروز (یك شنبه) هشدارهایی در خصوص وقوع طوفان های شدید همراه با رعد و برق، بارندگی های سنگین و بادهای مخرب را برای بخش هایی از ایالت صادر كرد. گفته می شود وقوع طوفان و بارندگی های گسترده تا سه روز آینده برای كل این ایالت پیش بینی شده است.
دو روز آینده را می توان مرطوب ترین روزهای چندین ماه اخیر در ایالت "ویكتوریا"ی استرالیا دانست. تا به امروز (یك شنبه) دست كم ۱۴ آتش سوزی هم چنان در این ایالت در حال احتراق است.
هم چنین پیش بینی ها حاكی از آنست كه در ایالت "نیو ساوت ولز" كه ۶۹ آتش سوزی تا به امروز در آن فعال است، بارندگی های شدید در شمال ایالت كم شود و هشدارهای جاری شدن سیلاب برای رودخانه های "اورارا" و "بلینگر" لغو شود.
بنا بر گزارش شبكه خبری بی بی سی، هم چنین مقامات رسمی در ایالت "كوئینزلند" از مردم خواسته اند در سواحل "گُلد كاست" باتوجه به بارندگی های شدید روز گذشته (شنبه) جوانب احتیاط را رعایت نمایند.
منبع:

1398/10/29
23:43:32
5.0 / 5
2279
تگهای خبر: بارندگی , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است