برف، دومین عامل بهبود كیفیت هوا

برف، دومین عامل بهبود كیفیت هوا

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینكه برف دومین عامل پاك كننده هوا است، اظهار داشت: بارش برف به نسبت باران به ذخایر زمینی ما كمك بیشتری می كند.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره تأثیر بارش برف بر كیفیت هوا توضیح داد: در درجه اول بهترین عامل جوی كه می تواند كیفیت هوا را در وضعیت مطلوبی قرار دهد، وزش باد است. بعد از آن بارش برف بهترین عامل برای از بین بردن آلاینده های هوا است و بارش باران هم بعد از این دو تأثیر مطلوبی بر كیفیت هوا دارد.

مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه روز گذشته بارش برف در پایتخت كیفیت هوا را در شرایط قابل قبولی قرار داد، اظهار داشت: بطور كلی پایداری جو سبب افزایش آلاینده های جوی می شود اما خوشبختانه تا آخر هفته بارش ها در كشور كماكان ادامه دارد و با پدیده پایداری جو روبه رو نخواهیم شد.

ضیایان درانتها با اشاره به اینكه بارش برف برای كشور كم آبی مانند ایران بمراتب بهتر از بارش باران است، اشاره كرد: بارش برف سبب می شود كه ذخایر برفی ما در كوه ها افزایش پیدا كند و در واقع مانند یك سد در نگهداری آب عمل خواهدنمود همین طور نفوذ آن در خاك بیشتر از باران است و از این جهت به آب های زیرزمینی كمك بیشتری می كند.
1398/10/30
16:14:19
5.0 / 5
2766
تگهای خبر: آب , بارش , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است