تصمیم محیط زیست برای تدوین استانداردهای ملی بو

تصمیم محیط زیست برای تدوین استانداردهای ملی بو

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران اظهار داشت: در كشور ما استاندارد ملی در زمینه «بو» تابحال تدوین و ابلاغ نشده است بدین سبب محیط زیست تدوین این استاندارد را در دستور كار خود قرار داده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا مسعود زندی در مراسم افتتاح «واحد بی بوسازی با سیستم چكالش یخ در شركت توسعه صنایع بهشهر» همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاك با شعار «هوای پاك، اقدام و عمل » در روزی كه با عنوان «صنعت و هوای پاك» نامگذاری شده است، با اشاره به اینكه مسائل زیست محیطی از اولویت های كشور هستند و مطالبه گری مردم در این خصوص بیشتر شده است، اظهاركرد: اندك زمانی است كه آلودگی «بو» بعنوان یكی از آلودگی های جدید در حوزه محیط زیست مطرح گردیده است.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران در ادامه اظهار داشت: محیط زیست درصورت وجود مستندات كافی برای آلایندگی «بو» از طرف واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به ابلاغ اخطاریه های لازم و برخوردهای قانونی متناسب اقدام می كند.

وی با تاكید بر اینكه می توان گفت انتشار بوها عموما از تركیب مواد شیمیایی و بعضی از گازهاست، اظهاركرد: برخی آلودگی های «بو» به جز تأثیر بر محیط زیست، سلامت شهروندان را هم تحت الشعاع قرار می دهد.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینكه در حوزه بین الملل یكی از سخت ترین استانداردهای محیط زیستی، استاندارد «بو» است، اشاره كرد: در كشور ما استاندارد ملی دراین زمینه تابحال تدوین و ابلاغ نشده است و محیط زیست در زمینه تدوین این استاندارد موضوع را در دستور كار دارد.

در ادامه این مراسم شروین شكوهی - مدیركارخانه صنعتی بهشهر - اظهار داشت: موضوع محیط زیست رسالت و مسئولیت اجتماعی همه ماست و سرمایه گزاری زیادی روی این پروژه انجام شده است. مصرف انرژی كم، خلا بسیار قوی، كاهش انتشار بو و آلودگی كم زیست محیطی از مزایای سیستم بوگیر است.

شكوهی میزان سرمایه گذاری زیاد، تعمیرات و نگهداری پر هزینه و وسعت محل نصب همچون معایب این سیستم ذكر و اظهاركرد: این پروژه در سه فاز صورت خواهد گرفت و این نخستین فاز اجرائیست و باوجود مشكلات در رابطه با تحریم با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال راه اندازی شده است.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، این سیستم بی بو كننده با ظرفیت ۶۰۰ تن در روز برای حذف بوی كارخانه و كاهش انرژی افتتاح شده و تجهیزات فاز دوم نیز به این مجموعه تحویل داده شده و در حال راه اندازی است.

منبع:

1398/11/01
21:41:05
5.0 / 5
2438
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است