مدیركل محیط زیست وزارت امور خارجه خبر داد

تلاش وزارت امور خارجه برای معرفی جهانی شهر تالابی بندر خمیر

تلاش وزارت امور خارجه برای معرفی جهانی شهر تالابی بندر خمیر

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل محیط زیست وزارت امور خارجه اظهار داشت: كارهای خیلی خوبی در زمینه های محیط زیستی در شهرستان بندر«خمیر» صورت گرفته است و وزارت امور خارجه برای معرفی جهانی این شهر تلاش می كند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا عباس گلریز در رویداد روز جهانی تالاب ها با اشاره به اینكه امیدواریم این شهر تالابی هر چه زودتر به ثبت جهانی برسد، اظهار نمود: اقداماتی كه در این شهر تالابی انجام شده است دست ما را در كنوانسیون های بین المللی باز گذاشته است.

وی اضافه كرد: با كارهای خوب این شهرستان در حوزه محیط زیست می توانیم بگوییم كشورمان در حوزه محیط زیست و تالاب ها اقدامات خوبی را انجام داده است و در جهان حرفی برای گفتن دارد.

مدیركل محیط زیست وزارت امور خارجه كشور با اشاره به اینكه در ورودی این شهر تالابی تابلوها و دیوارنگاره های خوبی در زمینه محیط زیست نصب شده است، اشاره كرد: تابلویی را با مضمون مقابله با اثرات آب و هوا دیدم كه احساس محیط زیستی خوبی را در وجود انسان به وجود می آورد.

گلریز با بیان اینكه امروزه رویكرد بین المللی در حوزه تالاب ها به سمت دانش بومی و سنتی گرایش پیدا كرده است، اشاره كرد: نحوه رفتار مردم شهر تالابی بندر«خمیر» با زیست بوم این منطقه مطابق با سنت ها و آیین های بومی است كه مورد تایید جهانی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست، وی نسبت به موفقیت های بیشتر شهرستان بندر«خمیر» در كارهای زیست محیطی ابراز امیدواری كرد و اظهار داشت: امیدواریم اتفاقات مثبتی در جوامع بین المللی برای این شهر تالابی زیبا رقم بخورد.

منبع:

1398/11/19
14:32:14
5.0 / 5
2711
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است