تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران

تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران

حیوان خانگی بگیر: مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد استان مازندران آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، مهندس محمدرضا انسانی ساید اسكن سونار را تصویربرداری آكوستیك از بستر دانست و اضافه كرد: اجرای پروژه برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد جهت توسعه و پیش بینی نشست احتمالی اسكله انجام شد.
وی اجرای این طرح را در امتداد درخواستی از طرف یك شركت مشاور بعنوان بخش خصوصی فعال دراین زمینه دانست و اشاره كرد: برمبنای توافقات صورت گرفته، مقرر شد این برداشت ها بنا بر نیاز سازمان بنادر و دریانوری صورت گیرد كه بر همین مبنا در این راستا گروه ژئوفیزیك دریا در دفتر زمین شناسی دریایی، با تجهیزات مربوط عازم این ماموریت شد و برداشت های مورد نظر را انجام داد.


انسانی افزود: برای توسعه اسكله و جلوگیری از نشست احتمالی اسكله، این برداشت ها كه جزو مطالعات اولیه توسعه بنادر است، مورد نیاز مدیریت توسعه بندر امیرآباد بود.
وی درباره اهداف این پروژه علمی و تحقیقاتی، اظهار داشت: بررسی بستر دریا و مطالعات زمین شناسی دریایی در پروژه های عمرانی مانند اسكله سازی و ساخت موج شكن و جای گذاری كابل های زیردریایی از ضروریات و قدم اول اجرای پروژه است.
مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی افزود: چنانچه بهره بردار، در هر مرحله ای از ساخت و یا بهره برداری از این قبیل پروژه ها با موارد پیش بینی نشده ای مواجه شود، باز زمین شناسی دریایی و بسترشناسی دریا تنها راه كمك برای برنامه ریزی و رفع مشكل است كه بر همین مبنا دفتر زمین شناسی دریایی با تاكید بر دانش و تجربه كارشناسان خود و نیز تجهیزات پیشرفته مطالعات دریایی دراین زمینه آماده خدمت رسانی است.
منبع:

1398/12/05
22:26:10
5.0 / 5
2560
تگهای خبر: آب , پیشرفت , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است