یك مسئول:

سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی قطعی است

سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی قطعی است

به گزارش حیوان خانگی بگیر ایسنا/مركزی مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه ای مركزی اظهار داشت: سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی متاثر از ورود سامانه بارشی قوی به استان، قطعی است.


عزت اله آمره ای امروز ۶ اسفندماه در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از آنجاكه شدت بارش ها به حدی نبوده كه بتواند منجر به سیلابی شدن رودخانه های استان مركزی شود بنابراین تابحال هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نشده است.
وی با اشاره به افزایش دبی رودخانه های استان مركزی و همینطور افزایش شدت بارندگی ها در ساعات آینده، اظهار داشت: برپایه پیشبینی های بعمل آمده رودخانه های استان سیلابی خواهند شد و از مردم درخواست می شود از اتراق در كنار رودخانه ها یا نزدیك شدن به رودخانه ها و حریم آنها اجتناب كنند.
این مقام مسئول در شركت آب منطقه ای مركزی در ادامه به رصد دقیق و لحظه ای سدها، مسیل ها و رودخانه های استان اشاره نمود و اضافه كرد: مقرر شده است كه دهیاران هم نسبت به رصد دقیق سدها و بندهای روستایی اقدام نمایند و چنانچه خطری تهدید كرد بلافاصله به بخشداری یا فرمانداری اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: از آغاز سال آبی (مهرماه سال ۱۳۹۸) به طور متوسط تابحال نزدیك به ۱۶۵ میلیمتر باران در نقاط مختلف استان باریده است كه نسبت به سال قبل در همین مدت ۳۴ درصد كاهش و نسبت به بلند مدت دو درصد رشد نشان داده است.
آمره ای خاطرنشان كرد: بالغ بر ۴۰ كیلومتر از رودخانه های استان امسال به جهت جلوگیری از بروز خسارت سیلاب لایروبی شده اند و خیلی از نقاط حادثه خیز و سیل خیز اصلاح و رفع خطر شده است و امیدواریم با تمهیدات لازم شاهد كاهش حداقلی خسارات احتمالی ناشی از سیل باشیم.1398/12/07
11:12:45
5.0 / 5
2905
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است