آلودگی هوا در تهران و كرج تا امشب ادامه دارد

آلودگی هوا در تهران و كرج تا امشب ادامه دارد

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه آلودگی هوا در شهرهای تهران و كرج تا امشب (۱۱ اسفندماه) ادامه دارد، اظهار داشت: طی روزهای آینده دمای هوا در بعضی مناطق بین پنج تا هفت درجه سانتیگراد كاسته می شود.


صادق ضیائیان در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه امروز (۱۱ اسفندماه) سامانه بارشی در شمال غرب فعال است، اظهاركرد: به تدریج گستره این سامانه، غرب، جنوب غرب و سپس دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان را در بر می گیرد و در مناطقی از مركز و شرق كشور هم بارش پراكنده خواهیم داشت.
وی با اشاره به این كه تا اوائل امشب پایداری هوا و تجمع ذرات آلاینده جوی در شهرهای تهران و كرج ادامه دارد، خاطرنشان كرد: طی بعدازظهر امروز بارش برف در غرب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال زنجان، كردستان و غرب كرمانشاه شدت دارد و طی اوایل شب با شمالی شدن جریان ها در غرب دریای خزر در استان های گیلان و غرب مازندران هم بارش باران، كاهش دما و در ارتفاعات بارش برف شروع می شود.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی افزود: امروز در شمال خوزستان رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب خوزستان وزش باد و گرد و خاك پیشبینی می شود.
به قول ضیائیان، فردا (۱۲ اسفندماه) با ادامه فعالیت این سامانه در مناطق مذكور، گستره آن به شمال شرق كشور می رسد و كاهش دمای پنج تا هفت درجه ای را در نیمه شمالی كشور به دنبال دارد. همینطور از بعدازظهر فردا از فعالیت این سامانه بارشی در نیمه غربی كم می شود و شدت بارش در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی است.
مدیركل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به این كه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۱۳ و ۱۴ اسفندماه) در شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهیم داشت، اظهار نمود: در شرق و جنوب شرق كشور هم بارش پراكنده و وزش باد شدید و در بعضی نقاط گرد و خاك پیشبینی می شود. همینطور طی روزهای پنجشنبه و جمعه در بیشتر مناطق كشور آسمانی صاف و در نیمه غربی جوی پایدار، همراه با روند افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.
وی افزود: دریای خزر از اوایل امشب تا روز دوشنبه و خلیج فارس در ایام دوشنبه و سه شنبه و تنگه هرمز طی روز سه شنبه مواج است.
ضیائیان در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده هم خاطرنشان كرد: آسمان تهران فردا (۱۲ اسفندماه) ابری، همراه با بارش باران و مه رقیق، گاهی رعد و برق و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای چهار درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۱۳ اسفندماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری و در بعضی ساعات وزش باد با حداقل دمای دو و حداكثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.1398/12/11
13:51:50
5.0 / 5
2823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است