افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی

افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این كه غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت كشور طی دو روز آینده افزایش می یابد، اظهار داشت: از پس از ظهر روز جمعه (23 اسفندماه) سامانه بارشی جدیدی به كشور وارد می شود.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این كه طی دو روز آینده در بیشتر مناطق كشور آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم داشت و روند افزایش دما حاكم است، اظهار نمود: بدین جهت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت با افزایش غلظت آلاینده ها مواجه خواهیم شد. در جنوب شرق كشور نیز در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود: از پس از ظهر روز جمعه (۲۳ اسفندماه) به همراه ورود سامانه بارشی به شمال غرب كشور در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی بارش باران و در دامنه های زاگرس واقع در غرب و دامنه های جنوبی البرز در زنجان و قزوین بارش پراكنده پیش بینی می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: روز شنبه (24 اسفندماه) سامانه بارشی به كل نوار غربی، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز و تهران توسعه می یابد و سبب بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد می شود همین طور در ارتفاعات نیز بارش برف دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان این كه در مناطقی از مركز، جنوب و جنوب شرق كشور نیز بارش پراكنده خواهیم داشت، اظهاركرد: در استان های خوزستان و ایلام وزش باد و خیزش گرد و خاك رخ خواهد داد. در لرستان، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات شمال خوزستان و دامنه های زاگرس در غرب اصفهان بارش شدت بیشتری دارد.

به گفته مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی روز یكشنبه (۲۵ اسفندماه) فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب كاهش پیدا می كند و به تدریج به مركز و شرق كشور توسعه می یابد و در غرب و جنوب غرب نیز فعالیت آن تشكیل خواهد شد.

وی در ادامه اظهار نمود: در جنوب ایلام، جنوب همدان و مركزی، استان لرستان، كهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان بارش شدت بیشتری دارد.

ضیاییان درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۲ اسفندماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی در پس از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۹ درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲۳ اسفندماه) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با غبار محلی و در اواخر وقت ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۱ درجه سانتیگراد و حداكثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1398/12/22
14:45:15
5.0 / 5
2335
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است