كاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق كشور

كاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینكه طی دو روز آینده روند كاهش محسوس دما در بیشتر مناطق كشور شروع می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود كه روز یكشنبه (3 فروردین) در تهران وزش باد شدید داشته باشیم.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه برمبنای تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز (۱ فروردین) برای مناطق از شمال شرق و شرق كشور رگبار باران و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود، اظهار نمود: از بعد ازظهر نیز با اثر سامانه بارشی، در شمال غرب كشور خصوصاً استان آذربایجان غربی بارش پراكنده باران آغاز خواهد شد.

وی افزود: در استان های واقع در دامنه های البرز جنوبی و سواحل شمالی كشور نیز بارش پراكنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه از فردا بعد ازظهر (۲ فروردین) علاوه بر وزش باد شدید بر گستره و میزان بارش در كشور افزوده می شود، اظهار داشت: بارش در مناطقی به شكل رگبار همراه با رعد و برق و تگرگ است. این وضعیت همراه با كاهش محسوس دمای هوا در بیشتر مناطق كشور تا روز دوشنبه (۴ فروردین) ادامه دارد و دوشنبه شب بطور موقت در نیمه غربی از میزان ابرناكی آسمان كم می شود.

به گفته وی در شمال شرق و شرق كشور تا روز چهارشنبه (۶ فروردین) بارش پراكنده باران و برف همراه با ماندگاری هوای سرد ادامه دارد و طی این مدت نیز در مناطق كوهستانی سردسیر كولاك برف و كاهش میدان دید افقی نیز رخ می دهد.

ضیائیان در ادامه اظهار داشت: همین طور از روز یكشنبه (۳ فروردین) دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان مواج است.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی درانتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اشاره كرد: آسمان تهران فردا (۲ فروردین) ابری همراه با وزش باد، بارش پراكنده و احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۱۱ و حداكثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و روز یكشنبه (۳ فروردین) نیز ابری، گاهی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداكثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1399/01/01
18:37:14
5.0 / 5
2476
تگهای خبر: آسمان , بارش , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است