نتیجه ابتلای یك ببر به كرونا ویروس مثبت شد

نتیجه ابتلای یك ببر به كرونا ویروس مثبت شد

حیوان خانگی بگیر نتیجه ابتلای یك ببر به كرونا ویروس مثبت شد


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، بنا بر اعلام رسمی"انجمن حفاظت از حیوانات وحشی"(WCS) آمریكا، یكی از ببرهای باغ وحش "برانكس"(Bronx) در نیویورك مبتلا به بیماری "كووید-۱۹" شده است.
این ببر ۴ ساله ماده بوده و "نادیا" نام دارد. نادیا كه یك ببر "مالایی"( نام یك زیرگونه از گونه های ببر) است و گرفتار علائمی مانند كاهش اشتها و سرفه خشك شده است.
"انجمن حفاظت از حیوانات وحشی" اعلام نمود كه آزمایشگاه ملی خدمات پزشكی آمریكا با رعایت جوانب احتیاط از این ببر آزمایش گرفت كه در نهایت نتیجه آن مثبت اعلام گردید.
ابتلای نادیا به كووید-۱۹ در حالی اتفاق می افتد كه خواهر این ببر، یعنی "آزول"( Azul)، دو ببر"آمور" و سه شیر آفریقایی هم علایم مبتلا شدن به این بیماری را دارند، ولی انتظار می رود كه تمامی این گربه سانان بهبود پیدا كنند.
مسئولان باغ وحش "برانكس" اعلام نمودند كه احیانا این حیوانات توسط شخصی كه از آنها مراقبت می كرده، آلوده به "كرونا ویروس" شده اند و امكان دارد زمانی كه علایم بیماری در این شخص نمایان نبوده، حیوانات را آلوده كرده است.
"پاول كاله"( Paul Calle) دامپزشك این باغ وحش اظهار نمود: ما از نتیجه این آزمایش شگفت زده شدیم. چونكه این برای نخستین بار است كه یك انسان به صورت طبیعی یك حیوان را آلوده كرده و سبب بیماری حیوان می شود. هم اكنون اقدامات پیشگیرانه برای كلیه كاركنان باغ وحش كه از حیوانات مراقبت می كنند، اتخاذ شده است.

همچنین "انجمن حفاظت از حیوانات وحشی" مراقب است كه ببرهای چهار باغ وحش دیگر كه تحت نظر این انجمن است، مبتلا به كرونا ویروس نشوند.
باغ وحش "برانكس" اعلام نمود كه آزمایشی كه از نادیا گرفته شده، با آزمایش انسان ها یكسان نیست. چونكه نمونه های آزمایش نادیا به یك آزمایشگاه دامپزشكی ارسال شده است.
نمی توان نتایج آزمایش این حیوانات را به آزمایشگاه های انسان ها فرستاد و برعكس آن هم ممكن نیست. یعنی نمی توان نتایج آزمایش انسان ها را در آزمایشگاه های دامپزشكی مورد بررسی قرار داد.1399/01/18
20:53:34
5.0 / 5
2419
تگهای خبر: باغ , بیماری , پزشك , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است