همتی:

دولت اعتبارات لجستیكی هلال احمر را تأمین كند

دولت اعتبارات لجستیكی هلال احمر را تأمین كند

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم معارفه خود اظهار داشت: همه تلاش خویش را به كار بگیریم تا اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر را جلب و برپایه اصول بنیادی جمعیت، به مردم خدمت نماییم.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، كریم همتی در مراسم معارفه رئیس جمعیت هلال احمر كه بامداد امروز در محل ساختمان صلح این جمعیت برگزار شد، اظهار داشت: مساله خیلی مهمی كه باید به آن توجه كرد، اعتماد مردم به این نهاد مردمی است. كار در هلال احمر جایگاه خاصی دارد و این تكلیف به بنده محول شده است.
وی اضافه كرد: در سال هایی كه پیش از این در جمعیت هلال احمر مشغول به خدمت بودم، حوادث و سوانحی وجود داشت كه تجربیات گوناگونی را به همراه داشت، اما در همه این حوادث تنها چیزی كه به انسان امید می دهد همدلی و خدمت به همنوعانی است كه درگیر مشكلات هستند.
به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، باید همه تلاش خویش را به كار بگیریم تا اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر را جلب نماییم و بر مبنای اصول بنیادی حاكم بر هلال احمر كه در دین مبین اسلام هم به آن اشاره شده، خدمت نماییم.
پاك دستی، پاكدامنی و صداقت شرط مهم كار در هلال احمر
همتی پاك دستی، پاكدامنی و صداقت را شرط مهم كار در هلال احمر دانست و تصریح كرد: نكته ای كه من بعنوان مسئول باید انجام دهم این است كه پاكدست، پاكدامن و صادق باشم و هر آنچه كه در چارچوب مشاركت های مردمی جمع آوری می شود را توزیع نماییم و گزارش توزیع آن به صورت شفاف به سمع و نظر مردم برسد. در این حوزه امانتی است كه به ما سپرده شده و برای انجام آن همه تلاش خویش را به كار می گیریم.
وی درباره تنفیذ حكم ریاست جمهوری كه در آن برای اولین بار مقابله با یك بحران قید شده است، اضافه كرد: بلافاصله بعد از اطلاع از حكم سرپرستی، جلسه ای ۵ ساعته تشكیل شد و كار را برای كمك به مدیریت بحران كرونا آغاز كردیم. به شخصه جمعیت هلال احمر را دوست دارم و آنرا دقیق می شناسم. مدت زمان مدیریت در این نهاد مردمی مهم نیست و مهم خدمت به مردم با كمك همكاران است. برای كار موفق در هلال احمر برنامه های خوبی را برای اجرا در نظر داریم كه در این حوزه نیازمند كمك همه مدیران هستیم.
غربالگری سرنشینان بیشتر از ۶.۷ میلیون خودرو در روزهای نوروز
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیتهای هلال احمر در بحران كرونا در كنار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اظهار داشت: نیروهای هلال احمر برای كنترل ورودی و خروجی شهرها از جان مایه گذاشتند و در بیشتر از ۸۵۰ اكیپ حضور داشتند و بیشتر از ۳ هزار و ۴۰۰ نفر روز در خروجی شهرهای بزرگ و ورودی و خروجی سایر شهرها به هموطنان خدمت كردند، در این حوزه بیشتر از ۲۱ میلیون نفر غربالگری شدند. سرنشینان بیشتر از ۶.۷ میلیون خودرو از لحاظ علایم كرونا بررسی و ۱۴ هزار نفر كه مشكوك به این بیماری بودند برای ادامه روند درمان به تیم های درمانی ارجاع داده شدند و در كنار این مورد آموزش های همگانی هم عرضه شد.
وی درباره رایزنی ها با رؤسای صلیب سرخ و هلال احمر سایر كشورها و رئیس منطقه منا، اضافه كرد: بحران كرونا صدای كشورهای قدرتمند و صنعتی را هم در آورده است و طی چند روز گذشته با ۱۰ نفر از رؤسای صلیب سرخ و هلال احمر سایر كشورها، رئیس منطقه منا، كمیته بین المللی صلیب سرخ گفت و گو كردیم تا به ما كمك كنند و در این حوزه كمك های خوبی هم به هلال احمر شده است.
وی افزود: اغلب كشورها اعتقاد دارند كه باوجود تنگناها، كشور ایران به خوبی توانسته این بحران را مدیریت كند. حتی كشور سوئد زحمات ایران را قابل تحسین دانست.
سیل در مناطق جنوبی كشور همزمان با كرونا
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به سیل پیش آمده همزمان با انتشار كرونا در كشور، اظهار داشت: همزمان با بحران كرونا سیل در مناطق جنوبی كشور پیش آمد و بیشتر از ۲ هزار نفر از همكاران هلال احمر در مناطق سیل زده حضور پیدا كردند و خودم، دبیركل و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت بررسی وضعیت هموطنان به مناطق سیل زده سفر كردیم، رئیس جمهوری هم به صورت ویدئو كنفرانس در جریان روند امدادرسانی به هموطنان در مناطق سیل زده قرار گرفت.
وی اضافه كرد: این نشان داده است كه بضاعت جمعیت هلال احمر با سرمایه عظیم انسانی بسیار زیاد است و ما باید با همدلی و همفكری این سرمایه را تقویت نماییم. از شورایعالی و نماینده مقام معظم رهبری و سایر دستگاه های نظارتی می خواهیم كه در این حوزه به ما كمك كنند.
دكتر همتی درباره فعالیتهای خود قبل از تكیه بر مسند ریاست جمعیت هلال احمر، خاطرنشان كرد: در سیاسی ترین قسمت وزارت بهداشت خدمت می كردم اما حتی در آنجا هم كار سیاسی انجام نمی دادیم و دنبال انجام امورات بودیم.
هلال احمر ایران، بزرگترین مجموعه امدادی در منطقه
رئیس جمعیت هلال احمر این جمعیت را بزرگترین مجموعه امدادی منطقه عنوان و تصریح كرد: جمعیت هلال احمر از توان لجستیكی و پرسنل قوی برخوردار می باشد و برای به روزرسانی این توان لجستیكی از دكتر جهانگیری و دكتر نوبخت می خواهیم تا كمك كنند و اعتبارات لازم را در اختیار هلال احمر بگذارند. بخشی از سرمایه هلال احمر در حوادثی كه پشت سر هم در ایران اتفاق افتاده هزینه و مستهلك شده و لازم است تا جایگزین شوند و احتیاج به حمایت دولت در این حوزه است.
افزایش تعداد بسته های معیشتی در صورت جمع آوری كمك های مردمی
دكتر همتی با اشاره به امكان افزایش تعداد بسته های معیشتی در صورت جمع آوری مشاركت های مردمی، اظهار داشت: جمعیت هلال احمر آمادگی دارد از میان ۲ میلیون نفری كه تحت پوشش هیچ نهادی نیستند و شغل خویش را از دست داده اند، بسته های معیشتی برای ۱۰۰ هزار خانوار را از محل منابع داخلی و كمك های مردمی جمع آوری شده تأمین كند و در این حوزه لازم است تا دولت گروه هدف و منطقه ای كه مقرر است بسته های معیشتی توزیع شود را اعلام نماید.
به گفته وی، توزیع بسته های معیشتی برای ۱۰۰ هزار خانوار را تعهد كردیم اما اگر مردم نوع دوست ما مشاركت كنند ما آمادگی داریم تا این تعداد را تا ۲۰۰ هزار بسته افزایش دهیم و از فردا آماده توزیع بسته های معیشتی هستیم.
۶۴ میلیارد تومان كمك های نقدی و غیر نقدی
رئیس جمعیت هلال احمر درباره جمع آوری كمك های مردمی توسط هلال احمر، عنوان كرد: مردم ما بیشتر از ۴۰ میلیارد تومان كمك های غیرنقدی و بیشتر از ۲۴ میلیارد تومان كمك های نقدی به جمعیت هلال احمر، داشتند و رسانه ها به صورت ویژه زحمات هلال احمر را پوشش می دهند و امیدواریم در ایام پیش رو كمك های بیشتری را جمع آوری نماییم.
وی در انتها از دبیركل جمعیت هلال احمر و سایر همكاران كه كمك كردند هلال احمر مستدام باشد تقدیر و تشكر و برای علی اصغر پیوندی رئیس سابق این جمعیت آرزوی توفیق كرد.

1399/01/25
23:23:18
5.0 / 5
2123
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است