معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

آذربایجان شرقی در مقابله با كرونا عملكرد خوبی دارد

آذربایجان شرقی در مقابله با كرونا عملكرد خوبی دارد

حیوان خانگی بگیر: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به مدیریت خوب بیماری كرونا در آذربایجان شرقی اظهار داشت: اقدامات خوبی انجام شده ولی نباید نسبت به افزایش احتمالی بیماران غافل شد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، ایرج حریرچی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابه با كرونا، با قدردانی از اقدامات انجام شده برای مدیریت و كنترل این بیماری از جانب دستگاه های اجرایی و همراهی خوب مردم در قطع زنجیره انتقال، اظهار داشت: بیماری های ویروسی از بزرگترین تهدیدهای بشری محسوب می شوند و شیوع بیماری كرونا در جهان هم تلنگر بزرگی برای تمامی كشورها نسبت به توجه بیشتر از پیش به مقابله با بیماری های ویروسی بود.
وی با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی ایران، بیست و یكمین كشوری بود كه درگیر بیماری كرونا شد، اضافه كرد: در ایام نخست شیوع بیماری در كشور، دومین كشوری بودیم كه پس از كشور چین، بالاترین میزان ابتلاء و مرگ ومیر را تجربه كردیم؛ ولی با كمك خداوند و تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت و دستگاه های مسئول، توانسته ایم مانع شیوع بیشتر این بیماری در كشور شویم.
وی به وضعیت اسفناك و آمار بسیار زیاد مبتلایان به بیماری كووید ۱۹ و مرگ ومیر ناشی از آن در آمریكا و خیلی از كشورهای اروپایی اشاره نمود و اظهار داشت: دست یاری خداوند در مدیریت بیماری كرونا در ایران مشاهده می شود و نباید عنایات خداوند متعال را نادیده گرفت؛ كشورهای غربی، مرگ بیشتر از ۷۰۰ هزار نفر را در كشور ما را پیشبینی كرده بودند كه خوشبختانه پیشبینی های آنها غلط از آب درآمده و خود این كشورها درگیری شدیدی با این بیماری دارند.
وی با اشاره به اینكه میزان مبتلایان به كرونا در آذربایجان شرقی، در بازه زمانی یك ماهه، روند نسبتاً ثابتی داشته است، اضافه كرد: با عنایت به نبود اطلاعات كافی از رفتار ویروس، امكان افزایش ناگهانی بیماری وجود دارد؛ بنابراین از تمام مردم می خواهیم كه با رعایت سفارش های بهداشتی، جان خود و عزیزان شان را به خطر نیندازند.
حریرچی با انتقاد از بی توجهی بعضی از مردم نسبت به مخاطرات این بیماری، اظهار داشت: تعطیلی مساجد، زیارتگاه ها، مراكز تجاری، اماكن ورزشی و مواردی از این قبیل، نباید سبب افزایش ترددهای غیرضروری مردم در این روزهای حساس شود.
معاون كل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، هدف از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را قطع زنجیره انتقال بیماری كرونا قلمداد كرد و افزود: كاهش تماس مردم با یكدیگر با هدف جلوگیری از گسترش زنجیره انتقال بیماری همچون موضوعاتی است كه به شكل جدی پیگیر هستم و از تمامی هموطنان خواهش می نماییم كه با رعایت هرچه بیشتر سفارش های بهداشتی، به مدافعان سلامت رحم كرده و برای نابودی این بیماری در كشور تلاش كنند.
حریرچی به وضعیت خوب انجام تست های تشخیص كرونا در آذربایجان شرقی اشاره نمود و اظهار داشت: این استان وضعیت بسیار مساعدی نسبت به استان های دیگر دارد؛ هرچند ایده آل نیست. توان تست گیری روزانه این استان نزدیك به ۷۰۰ مورد در روز است كه رقم بسیار خوبی است.
وی با اشاره به اینكه تا به امروز هیچ درمان قطعی برای ویروس كرونا در جهان كشف نشده است، تصریح كرد: تا زمانی كه دارو و واكسن قطعی به این بیماری، كشف نشده و همچون سارس به خودی خود از بین نرود، باید با رعایت مسائل بهداشتی به زندگی با آن عادت نماییم.

1399/01/27
23:05:21
5.0 / 5
2221
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است