رئیس پلی كلینیك جمعیت هلال احمر استان قزوین:

تولید و تعمیر اندام های مصنوعی در جمعیت هلال احمر قزوین شروع شد

تولید و تعمیر اندام های مصنوعی در جمعیت هلال احمر قزوین شروع شد

حیوان خانگی بگیر: رئیس پلی كلینیك جمعیت هلال احمر استان قزوین اظهار داشت: با راه اندازی بخش ارتز و پروتز امكان تولید و تعمیر اندام های مصنوعی و وسایل كمك توانبخشی در كلینیك هلال احمر قزوین برقرار شد.


فرزاد خون جوش در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از اقدامات جمعیت هلال احمر کمک به حوزه توانبخشی و تامین داروهای خاص است که در این راستا ضمن فعال شدن داروخانه هلال احمر، در کلینیک جمعیت نیز تجهیزات خوبی را خریداری و به مجموعه اضافه کرده ایم. وی بیان کرد: بخش فنی ارتوپدی جدیداً تأسیس و راه اندازی شده و خدمات قابل توجهی را به معلولان ارائه می کند.
خون جوش اشاره کرد: با راه اندازی بخش ارتز و پروتز این بخش در تولید اندام های مصنوعی و وسایل کمک توانبخشی فعال شده که برای نخستین بار است که بخش دولتی در امتداد خدمت به معلولان این کار باارزش را ارائه می کند. وی تصریح کرد: تا قبل از راه اندازی این بخش معلولان و مراجعان دیگر برای دریافت خدمات خود با سختی و هزینه زیاد به تهران و استان های هم جوار مانند زنجان عزیمت می کردند که با این اقدام دیگر این خدمات در استان داده می شود و شاهد رضایت مندی معلولان دراین زمینه هستیم.
رئیس پلی کلینیک جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در بخش ارتز تولید و تعمیر وسایلی چون کفش طبی، کفی، زانو بند، ر گردنبند و کمربند طبی، در بخش پروتز اندام های مصنوعی مانند دست و پا تولید و تعمیر می شود که از این پس این خدمات برای معلولان در این بخش ممکن شده است...
هزینه ۲ میلیارد تومانی در بخش ارتز و پروتزخون جوش افزود: با تامین ارز دولتی برای تامین تجهیزات این بخش دو میلیارد تومان هزینه شده و این بخش با تغییر کاربری در درمانگاه هلال احمر واقع در سبزه میدان جنب اداره بهزیستی مستقر شده است. وی اظهار داشت: مقرر شده دو کارشناس زن و مرد خدمات فنی و ارتز و پروتز را به بیماران و معلولانی که به خدمات ارتوپدی و اندام مصنوعی نیاز دارند ارائه نمایند. خون جوش افزود: این مرکز جدید ظرفیت پذیرش روزانه ۲۰ معلول را دارد.
وی درباب خدمات دیگر کلینیک هلال احمر بیان کرد: کلینیک از سال ۷۲ فعالیت خودرا آغاز نموده و دارای بخش های فیزیو تراپی، گفتار درمانی و نیز کار درمانی است و به سبب نبود حمایت های بیمه ای هزینه خدمات با تعرفه نیمه خصوصی محاسبه می شود.
خون جوش گفت: روزانه حدود ۵۰ نفر به مجموعه کلینیک هلال احمر استان قزوین و ۵ نفر برای کاردرمانی مراجعه می کنند و ۲۰ درصد درآمدهای کلینیک برای خرید تجهیزات پزشکی در بخش توانبخشی و توسعه آن هزینه می شود.منبع:

1399/02/07
18:04:04
5.0 / 5
1976
تگهای خبر: پزشك , تولید , حمایت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است