مدیركل محیط زیست فارس خبر داد:

رفع تصرف از ۲۰۰ هكتار اراضی ملی بختگان

رفع تصرف از ۲۰۰ هكتار اراضی ملی بختگان

به گزارش حیوان خانگی بگیر فارس مدیر كل حفاظت محیط زیست استان فارس اظهار داشت: طی یك عملیات و با همكاری دستگاه های مختلف در استان و شهرستان استهبان، 200 هكتار از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش بختگان رفع تصرف و از متصرفین خلع ید شد.


حمید ظهرابی دوشنبه ۸ اردیبهشت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بعد از شناسایی ۲۰۰ هکتار اراضی تصرف شده در منطقه پناهگاه حیات وحش بختگان در شهرستان استهبان، با همکاری محیط زیست، منابع طبیعی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و بسیج و با حمایت استانداری فارس، این اراضی رفع تصرف شد.
وی با اعلان اینکه در هفته گذشته ۱۰۰ هکتار دیگر از این اراضی رفع تصرف شده بود، اضافه کرد: بر این اساس از شروع امسال تابحال بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش بختگان، رفع تصرف شده است.
ظهرابی با اشاره به همکاری مطلوب منابع طبیعی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، بسیج، مردم محلی و نهادهای مردم نهاد در این ارتباط، اشاره کرد که برای اجرای عملیات رفع تصرف از ۲۰۰ هکتار اراضی بختگان، علاوه بر نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، ۵۰ محیط بان نیز از سراسر فارس به محل اعزام شدند.
او اشاره کرد: این اقدام با پیگیری مستمر مسئولان شهرستان استهبان، کارشناسان و ماموران یگان حفاظت محیط زیست فارس و با همکاری استانداری، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، شورای تامین استان فارس و فرمانداری، شورای تامین و شورای حفظ حقوق بیت المال و همراهی دادستان شهرستان استهبان، اجرایی شد.
ظهرابی با قدردانی از جهادکشاورزی و منابع طبیعی استان فارس و شهرستان استهبان، از شهرداری شهر استهبان نیز تشکر و اشاره کرد: در روزهایی که بیشتر فعالیت ها در کشور بواسطه شیوع بیماری کرونا متوقف شده یا کاهش شایان توجهی داشته است، محیطبانان استان با از خودگذشتگی به حفاظت از عرصه های طبیعی و تنوع زیستی استان همت گماشته اند و علاوه بر رفع تصرف از اراضی مناطق تحت مدیریت که در نوع خود کم نظیر بوده، صد متخلف شکار غیرمجاز را دستگیر و دهها سلاح مجاز و غیر مجاز را کشف کرده اند.
این مقام مسئول اضافه کرد: حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از دست اندازی به عرصه های طبیعی جزو اولویت های استان فارس است و همه مدیران در سه قوه همصدا حفاظت از طبیعت را مطالبه کرده و به هیچ عنوان دست اندازی به انفال الهی را تحمل نمی کنند.
ظهرابی اشاره کرد: تصرف اراضی منابع ملی به هر بهانه ای که انجام شده باشد، نتیجه ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفین به همراه نخواهد داشت و دست متصرفین از این اراضی کوتاه خواهد شد.
منبع:

1399/02/09
13:04:52
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: بیماری , حفاظ , حمایت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است