رنگ ها در هشدارهای هواشناسی چه پیامی دارند؟

رنگ ها در هشدارهای هواشناسی چه پیامی دارند؟

به گزارش حیوان خانگی بگیر طی یك ماه اخیر سازمان هواشناسی مبادرت به صدور هشدارهای هواشناسی با سه رنگ مختلف كرده است. بنا بر اعلام این سازمان رنگ بندی هشدارها به دستگاه های مختلف و حتی مردم كمك می نماید كه اقدامات مناسبی قبل از وقوع بحران انجام دهند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، رنگ بندی هشدارها تلفیقی از احتمال وقوع یک پدیده هواشناسی و میزان خسارت آن است. تمام هشدارهای سازمان هواشناسی قبل از رنگ بندی در چارچوب اطلاعیه و اخطاریه صادر می شد ولی درحال حاضر کشورهای پیشرفته دنیا برای درجه بندی بحران های هواشناسی به سمت سطوح اخطار حرکت کرده اند که این سطوح رنگ بندی خاص خویش را دارد. در ادامه به پیام این رنگ ها در هر اخطار اشاره شده است.

*زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

*هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

*هشدار نارنجی شدت بیشتری از اخطار زرد رنگ دارد. در این نوع از اخطار پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود.

*هشدار نارنجی رنگ جهت آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

*هشدار قرمز رنگ بالاترین سطح اخطار است که در آن پیشبینی می شود یک پدیده جوی خسارت های وسیعی را به دنبال داشته باشد.

*با صدور هشدار قرمز به دستگاه های مختلف اعلام می شود که وارد عمل شوند و اقداماتی را برای کاهش خسارات وقوع پدیده های جوی انجام دهند.
1399/02/20
03:21:27
5.0 / 5
2289
تگهای خبر: پیشرفت , دستگاه , سفر , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است