تغییر سیستم جمع آوری زباله در تهران و ارائه سه پیشنهاد جدید

تغییر سیستم جمع آوری زباله در تهران و ارائه سه پیشنهاد جدید

به گزارش حیوان خانگی بگیر سیستم تخلیه زباله شهر تهران با جمع آوری سطل های موجود در محلات بزودی تغییر می كند و سه مدل جدید برای تخلیه زباله، در صورت تأمین بودجه، مقرر است از جانب سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اجرایی شود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این مورد اظهار داشت: سطل هایی که حالا در خیابان های شهر تهران برای جمع آوری زباله وجود دارد در واقع یک مدل منسوخ در دنیاست که هم شیرابه تولید می کند و هم سبب گسترش زباله گردی می شود. این طرح برای چندین سال قبل مناسب بود اما حالا جوابگوی سیستم زباله های تهران نیست. در شرایط فعلی نیاز است که سطل ها مسئول داشته باشد و از خیابان به داخل ساختمان ها منتقل شود تا بتوان بر آن نظارت کرد، جمع آوری زباله و مخزن گذاری در سطح شهر یک طرح چند جانبه است که بر مبنای شرایط مکانی از سیستم مناسب استفاده می شود. هم اکنون سه مدل جدید برای جمع اوری پسماند در تهران در دستور کار قرار دارد.
او اضافه کرد: در اولین مرحله مقرر است این طرح درشهرک های مسکونی و ساختمان های بلندمرتبه تهران شروع شود که بر مبنای آن مخازن جمع آوری پسماند به مدیران این شهرک ها تحویل داده شده و به جای خیابان در داخل ساختمان های مسکونی نصب شود. از طرفی در مسیرهای پرتردد از مخازن سه گانه تفکیک از مبدا استفاده می شود که اغلب مقرر است مقابل سازمان های دولتی، ادارات و ساختمان های پرتردد نصب شود. همینطور طرح دیگری که در مراحل ابتدایی شروع است استفاده از دستگاه RVM برای مکان های تجاری بوده که حالا دو دستگاه مورد بهره برداری قرار گرفته و در صورت تأمین بودجه 6 دستگاه دیگر هم بزودی نصب شده و این طرح ادامه پیدا می کند. این دستگاه ها مقرر است در فروشگاه های زنجیره ای مانند شهروند و میادین میوه و تره بار سطح شهر تهران نصب شود که مردم با تحویل زباله های خود به این دستگاه یا وجه نقد دریافت کرده و یا امتیاز شهروندی بگیرند.
برپایه گزارش شهرنوشت، علیپور بیان نمود: در مجموع برای تحول در مدل جمع آوری پسماند در شهر تهران به صورت حدودی 400 تا 500 میلیارد تومان بودجه لازم است، باآنکه این رقم زیاد بوده اما باید توجه کرد که در واقع هزینه ای قابل برگشت است چون که از این طریق ارزش زباله خشک محاسبه شده و از طرفی هزینه تأمین بهداشت و حمل و نقل از چرخه جمع آوری زباله کم می شود که خود نوعی بازگشت سرمایه است. حالا نیروی سازمان پسماند برای جمع اوری زباله دو بار در روز در سطح شهر تردد می کنند که اگر این مدلهای تازه اجرا شود، این هزینه هم از جمع آوری زباله حذف می شود.1399/02/28
14:22:15
5.0 / 5
2256
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است