یك استاد اپیدمیولوژی توضیح داد؛

قرنطینه معكوس چیست

قرنطینه معكوس چیست

به گزارش حیوان خانگی بگیر استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، در ارتباط با قرنطینه معكوس در مقابله با پاندمی كووید ۱۹، توضیحاتی عرضه داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، حمید سوری اظهار داشت: قرنطینه معکوس، راهکار اساسی برای کنترل و ریشه کنی پاندمی است، به شکلی که با تدابیر شدیدتر ورود و خروج شهرهای پاک و سالم را محافظت نماییم تا ویروس ریشه کن شود.
وی با تاکید بر اینکه مصون نگه داشتن مناطق سفید از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: زمانی که قسمت اعظمی آلوده شدند تمکین مردم نسبت به انجام قرنطینه کم خواهد شد و در ادامه امکان دارد دولت ها هم توان اقتصادی کافی مقابله با این معضل و درگیری را نداشته باشند.
سوری با تاکید بر تمرکز «خودقرنطینگی»، اضافه کرد: باید گروه های صدمه پذیر و گروه هایی که هنوز مبتلا نشده اند را مشخص و از این گروه ها بیشتر از پیش مراقبت نماییم.
وی درباره جداسازی و یا فاصله گذاری هوشمند هم توضیح داد: باید در این مدل موارد مثبت، افراد مشکوک به ابتلاء، مسیرهای رفت و آمد و تماس ها را رصد نماییم و در ادامه برای بیماریابی به سراغ این افراد برویم.
سوری، لزوم شناسایی کانون آلوده و بررسی تعامالات اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: باید بررسی شود در سطح جامعه وضعیت کرونا به چه صورت است ازاین رو تا ندانیم کانون های آلودگی کجا است و توزیع جغرافیایی آن از چه الگوی اپیدمیولوژی تبعیت می کند، عملاً نمی توانیم راهکار اساسی عرضه دهیم.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: به صورت کلی الگوهای مختلف و روش های متنوعی برای مقابه با پاندمی ها وجود دارد که با عنایت به شرایط جامعه و توان دولت ها می توان اولویت ها را بررسی و اجرا کرد.
سوری با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نرمال سازی کاذب شرایط، مهم ترین عامل موج جدید اپیدمی در تمامی کشوها است، اظهار داشت: متأسفانه مردم به عدد و رقم و آمار اشغال تخت ها توجهی ندارند و صرفا معیار اندازه گیری را تجربیات و روزمرگی های خود در نظر می گیرند.

1399/03/03
14:18:31
5.0 / 5
2163
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است