یافته محققان انگلیسی؛

ژن زوال عقل ریسك مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ را زیاد می كند

ژن زوال عقل ریسك مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ را زیاد می كند

به گزارش حیوان خانگی بگیر داشتن یك ژن معیوب در رابطه با زوال عقل ریسك مبتلا شدن به بیماری كووید ۱۹ شدید را دو برابر بالا می برد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محققان دانشگاه اکستر انگلستان با بررسی داده های مربوط به بانک زیستی بریتانیا دریافتند ریسک بالا ابتلاء به عفونت شدید بیماری کووید ۱۹ در میان شرکت کنندگان نژاد اروپایی حامل دو ژن معیوب APOE معروف به e۴e۴ بسیار بیشتر است.
از هر ۳۶ فرد اروپایی یک نفر دارای دو نسخه معیوب از این ژن است و مشخص شده است که وجود این ژن ریسک بیماری آلزایمر را تا ۱۴ برابر بالا می برد و همینطور ریسک بیماری قلبی را هم بالا می برد.
در حال حاضر تیم تحقیق دریافته است وجود این جهش های ژنی ریسک ابتلاء به کووید ۱۹ را دو برابر بالا می برد.
تیم تحقیق قبلاً دریافته بود افراد مبتلا به زوال عقل سه برابر بیشتر با احتمال ابتلاء به زوال عقل روبرو هستند. بخشی از این بالا رفتن خطر ابتلاء به این عفونت به سبب شیوع بالا این ویروس در خانه سالمندان است.
با این حال مطالعه جدید نشان داده است مؤلفه ژنتیکی هم در این حوزه تاثیر دارد. بطوریکه افراد دارای ژنوتیپ APOE e۴e۴ در مقایسه با افراد دارای نوع متداول e۳e۳ از ژن APOE دو برابر بیشتر با ریسک ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ روبرو هستند.
به گفته محققان، این تاثیر تا حدودی ناشی از تغییر ژنتیکی است که فرد را هم در معرض زوال عقل و هم بیماری کووید ۱۹ قرار می دهد.

1399/03/09
09:57:45
5.0 / 5
1678
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است