فراهانی طی تذكری مطرح كرد:

ضرورت ارائه گزارش سالانه نتایج اندازه گیری فاكتورهای محیط زیست تهران

ضرورت ارائه گزارش سالانه نتایج اندازه گیری فاكتورهای محیط زیست تهران

حیوان خانگی بگیر: رئیس كمیته بودجه شورای شهر تهران بر ضرورت ارائه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری فاكتورهای اجرایی محیط زیست شهر تهران تاكید نمود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در تذکر قبل از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی محیط زیست اظهار داشت: در سال 1972، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، قطعنامه UNEP یا برنامه محیط زیست سازمان ملل را تصویب کرد و 16 خردادماه روز جهانی محیط زیست نام گرفت تا مراسم این روز فرصتی برای تفکر و رفتار مسئولانه افراد، شرکت ها و جوامع در حفظ و تقویت محیط زیست را فراهم آورد، شعار روز جهانی محیط زیست در سال 2020 "تنوع زیستی" اعلام شده است.
رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه بیماری همه گیر کرونا نشان میدهد که چگونه تخریب تنوع زیستی می تواند به سیستم های حامی زندگی انسانی لطمه برساند، اظهار نمود: هر ساله حدودا یک میلیارد مورد بیماری و میلیون ها مرگ ومیر به سبب بیماری های ایجادشده توسط ویروس ها رخ می دهد. حدود سه چهارم از کل بیماری های عفونی در انسان از حیوانات منتقل می شوند و مردم هنوز هم نمی دانند پایداری تنوع زیستی در سیاره زمین از ما در مقابل همه گیری ها محافظت می کند. ما هم جهت زندگی نیازمند توجه به حفظ محیط زیست تهران و ایران هستیم.
فراهانی افزود: برمبنای بند الف، ماده واحده مصوبه «الزام شهرداری تهران به اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهری» مصوب 21 دی ماه 1392 شورای اسلامی شهر تهران به شماره 21684، شهرداری تهران مکلف به«تهیه گزارش نتایج حاصل از اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهر تهران در هر سال و ارائه آن حداکثر تا اردیبهشت ماه سال بعد به شورای اسلامی شهر تهران» شده است و این تکلیف مهمی است که توجه به آن برای صیانت از حق حیات شهروندان تهرانی ضروری است؛ اما متاسفانه شواهدی از اجرای آن و ارائه این گزارش به شورا جز یک مورد مشاهده نشده است.
فراهانی با اعلان اینکه به همین دلیل و بمنظور تاکید بر حفاظت محیط زیست شهر تهران با استناد به بند 3 ماده 80 قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «لزوم ارائه گزارش سالانه نتایج حاصل از اندازه گیری فاکتورهای اجرایی محیط زیست شهر تهران»به شهرداری تهران تذکر می دهم اضافه کرد: توجه به محیط زیست شهری و صیانت از حق حیات شهروندان و پایبندی به حفظ تنوع زیستی شهر، همچون انتظارات همشهریان عزیزمان برای تهران است و باید این مهم مورد پیگیری شهرداری تهران قرار گیرد.
منبع:

1399/03/18
13:41:43
5.0 / 5
1725
تگهای خبر: بیماری , حفاظ , حیوانات , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است