رئیس سازمان نظام پزشكی مطرح كرد؛

سه عارضه تعرفه های پزشكی

سه عارضه تعرفه های پزشكی

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس كل سازمان نظام پزشكی ایران با عنوان این مطلب كه در تعیین تعرفه ها باید به قانون نظام پزشكی بازگردیم،  سه عارضه مهم تعرفه های ابلاغی دولت در سال ۹۹ را شرح داد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محمدرضا ظفرقندی، در سی و هفتمین جلسه شورایعالی نظام پزشکی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه کاهش کیفیت خدمات، تعطیلی و بیکاری و هرج و مرج و عدم انضباط مالی، سه عارضه مهم تعرفه های نامتناسب و غیر واقعی است، اظهار داشت: در جلسه اخیر با معاون اول رئیس جمهوری به این موارد اشاره شد که با عنایت به دلائل و مبانی اعلام شده مورد تایید و پذیرش ایشان هم قرار گرفت. وی ادامه داد: موضوعات صنف باید در میان تمام نظام پزشکی ها و جامعه پزشکی به یک همزبانی برسد ضمن اینکه بحث اصلی جامعه پزشکی سه عارضه ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. ظفرقندی با اشاره به اینکه وضع نامتناسب تعرفه ها سبب تعطیلی روزانه سه مطب در بخش خصوصی شده است، افزود: باید به اصل کلی در حوزه بهداشت و درمان یعنی حق تعیین تعرفه بخش خصوصی توسط سازمان نظام پزشکی بازگردیم که در جلسه با معاون اول رئیس جمهوری هم این مورد مورد تایید و تاکید قرار گرفت. ایشان در ادامه به آثار بیماری کووید ۱۹ بر مراکز درمانی اشاره نمود و اظهار داشت: شاهد کاهش ۴۰ درصدی درآمد مراکز درمانی بر اثر بحران کرونا هستیم و حتی معاون اول رئیس جمهوری هم از اینکه مطب ها مشمول تسهیلات و تخفیف های مالیاتی نشده اند، اظهار تعجب نموده و خواهان انجام مکاتبه در این حوزه برای اصلاح این مورد شد.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، با اشاره به اینکه در جلسات مختلف همواره این مورد که مطب ها باید مشمول تسهیلات کرونا شوند، مورد توجه ما قرار داشته است، خاطرنشان کرد: از دیگر مباحث مورد بحث با عنایت به کاهش هزینه های درمانی بیمه ها در بحران کرونا، افزایش سهم بیمه ها و به تبع آن کاهش پرداخت از جیب مردم است.
وی تصریح کرد: با مسئولین سازمان امور مالیاتی هم به توافق رسیده ایم تا مبحث ماده ۱۰۰ را در قانون محاسبه مالیات بر درآمد پزشکان لحاظ نموده و نتایج را طی روزهای آتی اطلاع رسانی خواهیم نمود.

1399/03/23
19:32:09
5.0 / 5
1724
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است