رونمایی از آتش بر جدید برای اطفای حریق جنگل ها

رونمایی از آتش بر جدید برای اطفای حریق جنگل ها

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس سازمان جنگل ها ضمن اشاره به ساخت آتش بُری جدید در كشور برای اطفای حریق های جنگلی و مرتعی اظهار داشت: این محصول بر پایه آب است و مانع گسترش حریق می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا مسعود منصور در حاشیه کارگاه مدیریت میدانی عملیات اطفای حریق که در وزارت دفاع برگزار شد، اظهار نمود: امروز برای مدیران کل منابع طبیعی و فرماندهان ۱۱ استانی که بیشترین حریق جنگلی و مرتعی را طی ماه های اخیر داشتند کارگاه آموزشی یک روزه با حضور اساتید حوزه نیروهای مسلح برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه پایه اصلی آموزش امروز ما استفاده از خدمات هوایی و بالگرد بود، خاطرنشان کرد: تلاش می نماییم در کنار اطفای حریق هوایی از هر امکان دیگری برای پیشگیری از گسترش آتش استفاده نماییم.

رییس سازمان جنگل ها افزود: به تازگی یکی از شرکت های دانش بنیان از استان لرستان محصولی را بر پایه آب تهیه کرده است که مانند آتش بر عمل می کند.

منصور با اشاره به اینکه این محصول که مانند «ژل» است در محوطه های اطراف حریق که هنوز آتش به آنها سرایت نکرده است، ریخته می شود و مانند آتش بر حریق را خاموش و مانع گسترش آن می شود.

وی با اشاره به اینکه این محصول قابلیت استفاده در هر سطحی را دارد و هیچ صدمه ای هم به محیط زیست و جنگل ها وارد نمی کند، خاطرنشان کرد: این محصول که بر پایه آب تهیه شده است، تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کند و بعد از پاشیدن آن روی سطوح مختلف تا یک سال در محیط ماندگاری خواهد داشت.

به گفته رئیس سازمان جنگل ها از مشابه این محصول در یکی از کشورهای پیشرفته برای اطفای حریق های جنگلی استفاده می شود اما ما امکان وارد کردن آن به کشور را نداشتیم. ازاین رو با تاکید بر دانش بومی خود محصولی را با کیفیت بهتر از نمونه خارجی تولید کردیم.

منصور در انتها اظهار داشت: ما حالا در حال مطالعات نهایی جهت استفاده از این آتش بر هستیم و امیدواریم که تا هفته آینده به تدریج برخی از این ها در اختیار استان ها قرار گیرد.

منبع:

1399/04/02
14:07:52
5.0 / 5
1827
تگهای خبر: آب , آموزش , پیشرفت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است