مدیركل محیط زیست استان:

آتش منطقه بوزین و مره خیل كرمانشاه هنوز اطفا نشده است

آتش منطقه بوزین و مره خیل كرمانشاه هنوز اطفا نشده است

كرمانشاه مدیركل حفاظت از محیط زیست استان كرمانشاه با اشاره به اینكه آتش منطقه بوزین و مره خیل هنوز اطفا نشده، از نیروهای مردمی كه برای كمك به مهار آتش می آیند درخواست نمود خودسرانه دست به اقدامی نزنند كه جان آنها را به خطر بیندازد.


فریدون یاوری در گفت و گو با ایسنا، با ابراز تاسف از فوت سه نفر از فعالین محیط زیست در جریان اطفا حریق این منطقه در غروب روز گذشته(هشتم تیر)، اظهار نمود: متاسفانه به علت وزش باد و دره ای بودن منطقه، تعدادی از دوست داران محیط زیست که برای مهار اتش تلاش می کردند در آتش محاصره شدند که برخی از آنها توانستند خویش را نجات دهند، اما سه نفر هم متاسفانه جان خویش را از دست دادند.
وی اظهار داشت: طبق گزارش های رسیده هیچکس زخمی نشده است.
با بیان اینکه عملیات اطفا حریق در منطقه بوزین و مره خیل همچنان ادامه دارد، اظهار نمود: الان نیروهای یگان حفاظت محیط زیست که از شب گذشته(یکشنبه) تا ساعتی از صبح پای کار بودند باردیگر در حال حرکت به سمت منطقه از سمت باینگان هستند.
وی افزود: آتش در این منطقه دو روز قبل به صورت کامل مهار گشت، اما می توان گفت بامداد روز گذشته (یکشنبه) یک آتش سوزی جدید داشتیم که باردیگر بوزین و مره خیل را در برگرفت.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هنوز برآورد دقیقی از وسعت مناطق سوخته در دست نیست، خاطرنشان کرد: آنچه که تا آخر دو روز قبل برآورد کردیم حدود 420 هکتار بود، اما وسعت آتش روز گذشته هنوز معلوم نیست.
یاوری اظهار داشت: باآنکه منطقه بوزین و مره خیل هم پوشش جنگلی و هم مرتعی دارد، اما عمده صدمه به پوشش مرتعی وارد شده و درختان کمتر صدمه دیده اند.
وی اظهار نمود: الان نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی به همراه اکیپ های مردمی پای کار هستند و از تمام تجهیزات و امکاناتی که در اختیار داریم مانند دستگاه های دمنده و... استفاده می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه درباره پرواز بالگرد برای کمک به اطفا حریق هم اظهار نمود: صعب العبور بودن و شیب تند دره در این منطقه کار را بسیار دشوار کرده است.
یاوری از ادامه تلاش ها برای مهار آتش یاد کرد و اظهار داشت: باآنکه همه باید برای مهار آتش کمک کنند، اما از نیروهای مردمی تقاضا داریم حتما جانب احتیاط را به صورت کامل رعایت نمایند.
یاوری از افراد خواست به هیچ عنوان برای اطفا حریق به صورت خودسرانه عمل نکنند و حتما با همکاری نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی که آموزش های لازم را دیده اند، پای کار بیایند.
وی در مورد علت این آتش سوزی هم تصریح کرد: هنوز علت دقیق وقوع آتش سوزی معلوم نیست و نیازمند بررسی دقیق تر است.
آتش سوزی منطقه بوزین و مره خیل از ظهر روز پنجشنبه( پنجم تیر) شروع شد و همچنان ادامه دارد.
بوزین و مره خیل یکی از مناطق حفاظت شده استان کرمانشاه با وسعت نزدیک به 25 هزار هکتار است که پوشش گیاهی و جانوری غنی دارد.
منبع:

1399/04/09
13:12:05
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: آموزش , جنگل , حفاظ , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است