معاون درمان وزارت بهداشت:

كرونا را كنترل نكنیم در فصل سرما با بحران جدی تری مواجه می شویم

كرونا را كنترل نكنیم در فصل سرما با بحران جدی تری مواجه می شویم

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون درمان وزارت بهداشت، اظهار داشت: چنانچه در این بازه زمانی نتوانیم ویروس كرونا را كنترل نماییم، بطور قطع در فصول سرد سال با بحران های جدی تر مواجه خواهیم شد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، پنج شنبه ۱۲ تیرماه جلسه ستاد عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، علیرضا زالی فرمانده این ستاد، رؤسا و معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران و ایران برگزار گردید.
جان بابایی ضمن ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان به کرونا در کشور، تصریح کرد: شرایط پایدار اپیدمی در هیچ استانی از کشور وجود ندارد و باید تدابیر کنترل این بیماری به روز رسانی شود.
وی ضمن انتقاد از مسافرت های بین استانی از جانب مردم، تصریح کرد: مادامی که رفتارهای پرخطر و در ادامه آن نادیده گرفتن اصول بهداشتی وجود داشته باشد رسیدن به ثبات و کنترل کووید ۱۹ کاری غیر ممکن و یا بسیار دشوار خواهد بود.
معاون وزیر بهداشت عرضه راهکارهای اجرایی و استراتژیک را برای گذر از شرایط بحرانی کشور در مقابله با کووید ۱۹ را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: باید تلاش نماییم با استفاده بهینه از منابع موجود سلامت شهروندان را تأمین و تضمین نماییم.
جان بابایی لزوم برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را از جانب مسؤلان برای کنترل کرونا را خواهان شد و اظهار داشت: اگر چنانچه در بازه زمانی کنونی نتوانیم این ویروس را کنترل نماییم اساسا در فصول سرد سال با بحران های جدی تر مواجه خواهیم شد.
وی عرضه راهکارهای اجرایی و استراتژیک را برای گذر از شرایط بحرانی کشور در مقابله با کووید ۱۹ مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید تلاش نماییم با استفاده بهینه از منابع موجود سلامت شهروندان را تأمین نماییم.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، هم در این نشست همسو شدن سیاستگذاری ها مبتنی بر مواضع وزارت بهداشت را از جانب مسؤلان حوزه درمان مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: باید برای ریشه کنی کرونا مدیران ضمن همگرایی و تعامل بیشتر تصمیماتی را همسو و هماهنگ با سیاست های کشوری و وزارت بهداشت، اجرایی کنند.
وی با اشاره به اینکه نشاندار کردن بیمارستان های کرونایی می تواند راهکار مؤثری برای خدمت رسانی با کیفیت تر به مردم و کاهش بار مراجعان باشد تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم باید از تمامی ظرفیت های درمان بهره ببریم.
زالی، اختصاص چند مرکز جنرال پرتوان به عرضه خدمات به سایر بیماران غیر از کرونا را هم مورد تاکید قرار داد.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه طبق تحقیقاتی که در چین صورت گرفته درصد بالایی از ابتلاء به کرونا در بیمارستانها اتفاق می افتد، تفکیک بخش های بیمارستانی از ورودی ها تا سایر مراحل بستری و درمان را ضروری ذکر کرد.
وی در ادامه لزوم تأمین وسایل حفاظتی اعم ماسک، الکل، دستکش، گان و سایر ملزومات پیشگیری کننده از کرونا را در بخش های بیمارستانی خاطرنشان کرد و عرضه راهکاری اساسی برای تفکیک و جداسازی واقعی بیماران در تمامی مراحل درمان را خواهان شد.
توسعه بخش های مراقب ویژه یکی دیگر از مواردی بود که زالی مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید برای توسعه این بخش ها ظرفیت سازی شود.
عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در این جلسه تأمین تجهیزات و توجه بیشتر از پیش به نیازهای کادر درمان و به صورت کلی نیروی انسانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار نمود: در شرایط سخت کرونایی تأمین نیازهای نیروهایی که در خط مقابله با کرونا تلاش می کنند لزوم دارد.
وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی سرمایه های اصلی بیمارستانها هستند، تقویت ساختارها را برای عرضه خدمات بهینه به کادر بهداشت و درمان خواهان شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ادامه تأمین منابع برای تکمیل پروژه های نزدیک بهره برداری بیمارستانی و تقویت مراکز بهداشت را مورد تاکید قرار داد.
رسول کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران هم در این جلسه لزوم تأمین متمرکز منابع و بهره برداری پروژه های بیمارستانی بیشتر از ۷۰ درصد را خواهان شد.
وی با تاکید بر لزوم تقویت مراکز ۱۶ ساعته، نقاهتگاه ها و جذب و بکارگیری نیروهای داوطلب سلامت اظهار داشت: بدون شک اولویت کاری حوزه بهداشت و درمان کشور، سلامت مردم و جامعه است.


منبع:

1399/04/13
22:34:48
5.0 / 5
1623
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است