در نامه ای از سوی معاون درمان وزارت بهداشت تاكید شد؛

رسیدگی و نظارت بر مراكز آموزشی غیرمجاز فعال در حوزه سلامت

رسیدگی و نظارت بر مراكز آموزشی غیرمجاز فعال در حوزه سلامت

حیوان خانگی بگیر: معاون درمان وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر كشور بر نظارت بر مراكز آموزشی غیرمجاز فعال در حوزه سلامت فاقد مجوز تاكید نمود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور، با اشاره به فاقد ارزش و اعتبار بودن گواهینامه های صادره توسط موسسات آموزشی غیرمجاز در حوزه سلامت، بر رسیدگی و نظارت بر مراکز آموزشی غیرمجاز فعال در حوزه سلامت "فاقد مجوز از وزارت متبوع"، تاکید نمود. در این نامه آمده است: «با توجه به روند رو به رشد برگزاری دوره های آموزشی مهارتی در حوزه سلامت توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بدون ستاندن مجوزهای لازم از وزارت متبوع و استعلام های مکرر از جانب معاونت های درمان در زمینه برگزاری دوره ها و اعتبار گواهینامه های صادره، به پیوست بخشنامه شماره ۱۶۱۰/۵۰۰/ د مورخ ۱۱/‏۰۴/‏۹۹‬ معاونت آموزشی وزارت متبوع درباب تعیین و اعلام جایگاه های آموزشی قانونی با اشاره به موضوع فعالیت، مرجع صدور مجوز و مجری نظارت بر مجوزهای صادره حضورتان ارسال می گردد.

بر همین اساس، هرگونه برگزاری دوره های آموزشی در رابطه با حیطه وظایف این وزارتخانه، خارج از چارچوب اعلامی غیر قانونی و مشمول قانون و بخشنامه اجرایی قانون تعطیل موسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی بدون مجوز و تبصره ۱ ماده ۹ مصوبه شماره ۵۱۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهند بود. پس با توجه به این که حسب قانون یاد شده، شناسایی موسسات و واحدهای آموزشی غیرمجاز، نظارت و تعقیب قانونی متخلفان از وظایف وزارت متبوع است و شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مذکور با دریافت گواهینامه های فاقد اعتبار عملکردی، بعنوان فرد فاقد صلاحیت حرفه ای دخالت در درمان خواهند نمود، ضروری می باشد، در صورت دریافت گزارش یا شناسایی تخلف دراین زمینه، مطابق با بخشنامه مذکور، موضوع مورد پیگرد و اعمال مقررات قرار گیرد.

شایان ذکر است، گواهینامه های صادره توسط موسسات آموزشی غیرمجاز فاقد ارزش و اعتبار عملکردی بوده و فراگیران آن قابلیت های لازم را جهت اشتغال به کار در موسسات پزشکی، دفاتر کار و مطب پزشکان نخواهند داشت.»


منبع:

1399/04/27
11:38:28
5.0 / 5
1666
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است